Polsko-duńskie seminarium nt. innowacji w służbie bezpieczeństwa państwa
Seminarium poświęcone polskim i duńskim osiągnięciom techniki w dziedzinie robotyki i IT i ich wykorzystaniu dla bezpieczeństwa państwa odbyło się w siedzibie DI.
Polsko-duńska współpraca, szczególnie naukowa i biznesu w obszarze bezpieczeństwa cywilnego ma bardzo duży potencjał rozwoju. Chcemy zwrócić szczególną Państwa uwagę na projekty europejskie koncentrujące się na badaniach i innowacji – podkreśliła Ambasador Henryka Mościcka-Dendys, otwierając seminarium „Modern Technologies in State Security” w Konfederacji Przemysłu Duńskiego w Kopenhadze.
W wydarzeniu wzięło udział ok. 50 ekspertów z firm prywatnych, instytucji naukowych i badawczych, a także duńskiej administracji rządowej (w tym Ministerstwa Obrony oraz policji). W składzie polskiej delegacji, liczącej 14 osób, znaleźli się m.in. przedstawiciele Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów, Politechniki Warszawskiej, Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych oraz firm zajmujących się produkcją i tworzeniem oprogramowania dla m.in. bezzałogowych aparatów latających. Seminarium koncentrowało się na prezentacji stanu polskich i duńskich osiągnięć techniki w dziedzinie robotyki i IT pod kątem ich wykorzystania dla polepszenia stanu bezpieczeństwa państwa. Omówiono wykorzystanie nowoczesnych technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa, międzynarodowe ramy finansowania projektów z tych dziedzin, a także potencjał polsko-duński w obszarze R&D.
Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: Seminarium „Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa” – Ambasada RP
(kopenhaga.msz.gov.pl)