Samoizolacja w Danii po przybyciu do kraju jest nieobowiązkowa dla dzieci do 15. roku życia. Osoby te są zwolnione z obowiązku poddania się testowi po przybyciu do kraju. Jeżeli będzie to wskazane, dzieci mogą wykonać test i poddać się samoizolacji dla bezpieczeństwa własnego oraz swoich bliskich. Można zrobić test PCR lub szybki test antygenowy. Dzieci…
Kategoria: Przewodnik

Ozdrowieńcy w Danii
Testy przed przyjazdem do Danii Wszyscy ozdrowieńcy w Danii, którzy mają dokumenty z pozytywnym wynikiem testu PCR potwierdzające ich wcześniejsze przechorowanie na COVID są zwolnieni z obowiązku wykonania testu przed wjazdem do Danii. Obejmuje ich brak wymogu odbywania samoizolacji i kwarantanna. Warunkiem jest to, że test PCR musiał być wykonany nie wcześniej niż 14 dni…

Wyspy Owcze
Pobyt na Wyspach Owczych Wyspy Owcze są autonomicznym terytorium zależnym od Danii. Nie należą do Unii Europejskiej. Promy do Danii, Norwegii i Islandii obsługiwane są przez firmę Faroese Smyril Line, a loty z Kopenhagi przez Atlantic Airways. Dokumentem uprawniającym do wjazdu jest ważny paszport lub dowód osobisty. Wjazd na Wyspy Owcze nie wymaga wizy. Pobyt na Wyspach Owczych dla turystów maksymalnie może wynosić 3 miesiące. Przy wjeździe należy przedstawić wystarczające środki finansowe. Prawo do…

Kwarantanna w Danii
Kwarantanna w Danii odbywa się sprawnie i bez większych problemów Samoizolacja w Danii musi zostać zrealizowana przez osoby zaszczepione, jeśli w okresie ostatnich 10 dni przed wjazdem do kraju, przebywały w krajach lub regionach wysokiego ryzyka, z których rozprzestrzeniają się nowe odmiany COVID-19. Są to RPA, Botswana, Eswatini, Lesoto, Mozambik, Namibia, Zimbabwe, Angola, Malawi oraz…

Prawo w Danii
Prawo w Danii – kilka zagadnień takich jak: alkohol, posiadanie noża, pies Przepisy prawne w Danii określają sytuacje, za które można otrzymać karę grzywny lub wieloletniego pozbawienia wolności. W Danii nie można nosić przy sobie noża sprężynowego, czyli takiego z chowanym ostrzem ani różnego rodzaju gazów. Posiadanie noża w Danii jest niezgodne z prawem, jeśli ma on długość ostrza przekraczającą 12 cm i nie jest uzasadniony…

Obostrzenia w Danii
Obostrzenia w Danii nie są bardzo uciążliwe, więc wielu Duńczyków je przestrzega Obostrzenia w Danii. Maseczki w Danii są nieodłącznym elementem ochrony przed zakażeniem COVID. Rekomenduje się noszenie ich w przestrzeni publicznej: na dworcach, lotniskach, autobusach, pociągach, sklepach, centrach handlowych, restauracjach, barach i kafejkach. Certyfikat COVID w Danii wymaga się przy przejazdach pociągami i autobusami…

Kierowca w Danii
Kierowca w Danii – ważne informacje Polskie prawo jazdy w Danii uprawnia do prowadzenia pojazdów. Samochód w Danii musi mieć tablicę rejestracyjną i znak określający kraj produkcji. Jeśli przyjeżdżasz do Danii w celach turystycznych, możesz korzystać z pojazdu z polskim numerem rejestracyjnym. Jeśli mieszkasz na stałe w kraju lub przyjechałeś w celu znalezienia pracy, musisz zarejestrować pojazd w ciągu 30 dni od daty pierwszego wjazdu. Kierowca w Danii powinien uregulować wysoki podatek rejestracyjny. W przypadku nowego samochodu może to być…

Bezpieczeństwo w Danii
Bezpieczeństwo w Danii – czwarty poziom Na terenie państwa zagrożenie terrorystyczne znajduje się na czwartym poziomie w pięciostopniowej skali. Oznacza to, że samorząd ocenia prawdopodobieństwo ataku terrorystycznego za bardzo wysokie. Dlatego też zostały podjęte środki bezpieczeństwa w Danii. Policja w Danii kontroluje lotniska, dworce kolejowe i wszelkiego rodzaju imprezy masowe. Zachowaj szczególną ostrożność w miejscach publicznych takich jak centra handlowe i ulice, na placach, w środkach komunikacji miejskiej i na stacjach metra. Przebywając w kraju, powinieneś śledzić zawiadomienia władz porządkowych i policji i…

Przepisy celne w Danii
Przepisy celne w Danii – podstawowe informacje Przepisy celne w Danii są zgodne z przepisami obowiązującymi w UE. Do kraju można przywozić towary nieprzeznaczone do sprzedaży, ale do własnego użytku. Cło w Danii określa ilości dotyczące konkretnych produktów. Można przywieźć 10 litrów mocnego alkoholu, czyli takiego, który ma powyżej 22%, 20 litrów słabszego trunku jak na przykład sherry czy porto oraz 90 litrów wina stołowego. Wino musujące może być przywiezione maksymalnie w ilości 60…

COVID w Danii
COVID w Danii – ograniczenia w podróżowaniu W ostatnim czasie złagodzeniu uległy ograniczenia dotyczące podróżowania związane z COVID w Danii. Nie oznacza to jednak, że nie ma zupełnie żadnych obostrzeń i że koronawirus w Danii stracił na sile. Władze zdecydowały się na bardziej restrykcyjne przepisy dla osób niezaszczepionych oraz tych, którzy nie przeszli jeszcze zakażenia. Szczepienia w Danii są bardzo popularne, dlatego też władze zdecydowały się właśnie na taki krok. Istnieje kilka zasad,…

Wjazd do Danii – COVID
Wjazd do Danii – COVID Wjazd do Danii umożliwia ważny paszport lub dowód osobisty. Pobyt turystyczny w Danii jest możliwy, gdy zostajemy tam maksymalnie 3 miesiące. Jeśli aktywnie szukamy pracy, to możliwe jest pozostanie tam 6 miesięcy. Nie trzeba meldować swojego przyjazdu, gdy odwiedzamy Danię w celach turystycznych. Pozwolenie na pobyt w Danii jest zależne od posiadanego obywatelstwa. Obywatele Polski muszą zarejestrować swój pobyt w Danii, jeśli zamierzają tam…

Pakiety edukacyjne dla dzieci cudzoziemców
Pakiety edukacyjne dla dzieci cudzoziemców będących pod opieką Urzędu Dzieci i młodzież korzystający z pomocy socjalnej Urzędu do Spraw Cudzoziemców otrzymają pakiety składające się z gier i zabawek dostosowanych do ich wieku oraz rozwijających wyobraźnię i wiedzę. Urząd do Spraw Cudzoziemców rozpoczął wydawanie małoletnim podopiecznym pakietów edukacyjnych, których zakup współfinansowany był z funduszy unijnych. W…

Poruszanie się po Danii
Poruszanie się po Danii na zagranicznych numerach rejestracyjnych Jeżeli pobyt w Danii będzie krótszy niż 185 dni w okresie 12 miesięcy to można poruszać się po Danii samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych pod warunkiem, że wystąpi się do SKAT o pozwolenie. W tym celu należy wypełnić formularz 21.059 dostępny na stronie http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1716174&vId=0&lang=US SKAT wydaje pozwolenie…

Dni wolne od pracy w Danii w 2017 roku
Dni wolne od pracy w Danii w 2017 roku – wykaz: 1 stycznia – Nowy Rok (Nytårsdag) 13 kwietnia – Wielki Czwartek (Skærtorsdag) 14 kwietnia – Wielki Piątek (Langfredag) 16 kwietnia – Wielkanoc (Påskedag) 17 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (2. Påskedag) 28 maja – Wniebowstąpienie Pańskie (Kristi Himmelfartsdag) 4 czerwca – Zielone Świątki – Święto…

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Ministerstwo Spraw Zagranicznych – podstawowe informacje Misją Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest realizowanie interesów Rzeczypospolitej Polskiej poprzez współpracę w Europie i świecie na rzecz bezpieczeństwa, demokracji i rozwoju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest urzędem administracji rządowej zapewniającym obsługę ministra właściwego do spraw zagranicznych. Zakres właściwości ministra kierującego działem administracji rządowej został określony w ustawie o działach administracji…

Zasady ruchu drogowego w Danii
Podstawowe zasady ruchu drogowego w Danii W trakcie prowadzenia samochodu na terenie Danii należy mieć ze sobą: prawo jazdy, a także w przypadku samochodów spoza Danii: dowód rejestracyjny oraz potwierdzenie ubezpieczenia OC. Obowiązkowo należy wozić ze sobą czerwony trójkąt ostrzegawczy. Zalecane jest posiadanie gaśnicy, apteczki oraz kamizelki odblaskowej (nie ma jednak takiego obowiązku). Używanie świateł…

Polski samochód w Danii
Polski samochód w Danii – ważne Poniższe informacje nie dotyczą osób, które przyjeżdżają do Danii w celach turystycznych. Obowiązek rejestracji pojazdów Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą podatku rejestracyjnego przygotowaną przez duński urząd skarbowy, która dostępna jest także w j.polskim: INFORMACJA SKAT – http://www.skat.dk/skat.aspx?oId=1809637&vId=205092&lang=US Każdy cudzoziemiec zamierzający osiedlić się w Danii…

Uznawanie kwalifikacji w Danii
Uznawanie kwalifikacji w Danii Wykonywanie niektórych zawodów w Danii dozwolone jest dopiero po uprzednim uzyskaniu zezwolenia i po spełnieniu wymogów określonych przepisami prawnymi. W Danii na liście zawodów regulowanych znajduje się 170 profesji. Pełna lista zawodów regulowanych wraz z właściwymi urzędami, które uznają kwalifikacje znajduje się na stronie: http://ufm.dk/en/education-and-institutions/recognition-and-transparency/regulated-professions/list-of-regulated-professions Jedną z instytucji, która zajmuje się…

Legalizacja pobytu w Danii
Legalizacja pobytu w Danii, warto wiedzieć Pobyt turystyczny, pobyt nie przekraczający 3 miesięcy W przypadku pobytu nie przekraczającego trzech miesięcy obywatele UE uzyskują prawo pobytu w innym państwie członkowskim bez żadnych dodatkowych warunków i formalności poza koniecznością posiadania ważnego dowodu tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Prawo swobodnego przemieszczania się i pobytu uzyskuje też członek rodziny…

Czesław Mozil Ambasadorem Dwujęzyczności
Czy wiesz, że twoje dziecko za darmo może uczyć się języka polskiego w duńskiej szkole? Czy wiesz, że w Danii polskie dzieci mogą bezpłatnie uczyć się języka polskiego w ramach zajęć szkolnych prowadzonych w szkole duńskiej oraz w trybie weekendowym w Szkolnych Punktach Konsultacyjnych w Kopenhadze i w Viborg? Więcej informacji o zapisach na lekcje…

Wsparcie dla projektów międzynarodowych
Jak uzyskać wsparcie dla projektów międzynarodowych? Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera międzynarodową współpracę w dziedzinie edukacji i młodzieży z następującymi krajami: – z państwami członkowskimi Unii Europejskiej i jej partnerami we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji [http://www.frse.org.pl/] – z Republiką Federalną Niemiec poprzez Organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży [http://www.pnwm.org/], PNWM – z Litwą w ramach Polsko-Litewskiego…

Podróżowanie po Danii
Podróżowanie po Danii na zagranicznych numerach rejestracyjnych Jeżeli pobyt w Danii będzie krótszy niż 185 dni w okresie 12 miesięcy to można poruszać się po Danii samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych pod warunkiem, że wystąpi się do SKAT o pozwolenie. Jeżeli pobyt w Danii będzie krótszy niż 185 dni w okresie 12 miesięcy to można…

Rejestr RUT w Danii – zmiany
UWAGA! Zmiany w rejestrze RUT Od dnia 1 lipca wszystkie firmy rejestrujące swoje usługi w RUT będą zobowiązane do wprowadzenia do rejestru informacji dotyczącej rodzaju firmy, tzn. czy firma świadczy usługi jako „samozatrudniona bez pracowników” czy jako „firma z pracownikami”. Od dnia 1 lipca wszystkie firmy rejestrujące swoje usługi w RUT będą zobowiązane do wprowadzenia…

Fobię szkolną ma 5% polskich uczniów
Kiedy lęk przed szkołą wywołuje choroby Martwią cię częste nudności, bóle głowy oraz kiepskie wyniki badań lekarskich twojego dziecka? To nie musi być grypa. Problemem może być lęk przed szkołą. Fobię szkolną ma 5% polskich uczniów. Jest ona diagnozowana coraz częściej. Występuje u dzieci w każdym wieku. Głównie dotyka chłopców. „Bardziej narażone są dzieci…

Polacy często korzystają z serwisów streamingowych
Liczba kupujących muzykę w internecie znacząco rośnie. Nie oznacza to jednak śmierci płyty CD Rośnie sprzedaż muzyki przez internet. Szczególną popularnością wśród Polaków cieszą się serwisy streamingowe, takie jak Spotify, WiMP czy Deezer. Tylko w pierwszej połowie 2014 roku dostęp do tego typu legalnych źródeł muzyki wykupiło o 61 proc. osób więcej niż rok…

Dni wolne od pracy w Danii w 2016 roku
Dni wolne od pracy w Danii w 2016 roku – wykaz: 1 stycznia – Nowy Rok (Nytårsdag) 24 marca – Wielki Czwartek (Skærtorsdag) 25 marca – Wielki Piątek (Langfredag) 27 marca – Wielkanoc (Påskedag) 28 marca – Poniedziałek Wielkanocny (2. Påskedag) 8 maja – Wniebowstąpienie Pańskie (Kristi Himmelfartsdag) 15 maja – Zielone Świątki – Święto…

Duńskie przepisy ruchu drogowego
Duńskie przepisy ruchu drogowego dla przyjezdnych i nie tylko Duńskie przepisy ruchu drogowego zezwalają na prowadzenie samochodów z polskim prawem jazdy w Danii. Samochód musi posiadać znak kraju pochodzenia i numer rejestracyjny. Jeżeli pobyt w Danii ma charakter turystyczny to obywatel może jeździć samochodem z polskim numer rejestracyjnym. Pobyt stały zobowiązuje do rejestracji samochodu…

Polki i macierzyństwo
Krok po kroku do macierzyństwa – ciąża w każdym z trymestrów Choć ciało kobiety w ciąży ulega subtelnym zmianom każdego dnia, to czas oczekiwania na maluszka podzielić można na trzy zasadnicze etapy. Każdy z trymestrów obfituje nie tylko w nowe doświadczenia, ale i wyzwania, którym niejednokrotnie trudno jest sprostać. Jakie momenty rozwoju dziecka w…

Polskie placówki dyplomatyczne w Danii
Polskie placówki dyplomatyczne w Danii – wykaz Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Danii ambasador: Rafał Wiśniewski Dania, Kopenhaga, Richelieus Alle 12, 2900 Hellerup Tel.: +45 39467700 Tel. dyżurny: +45 20 61 19 17 Faks: +45 39467766 copenhagen.info@msz.gov.pl www.kopenhaga.msz.gov.pl Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Arhus konsul honorowy: Ole Lykke Ravnsbo (język konsula duński, angielski) Dania, Arhus,…

Studenci wyjeżdżają z Polski do Danii
Studenci wyjeżdżają z Polski Emigracja polskich studentów jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Młodzi ludzie wyjeżdżają, by zdobywać wiedzę i mieć lepszy start na przyszłość. Polskie uczelnie muszą mieć się na baczności. Według opublikowanych danych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) niemal cztery miliony studentów kształci się już poza granicami swojego ojczystego kraju. Wśród nich…

Przepisy prawne w Danii
Przepisy prawne w Danii – meldunek, alkohol Przepisy prawne w Danii obejmują zakaz posiadania narkotyków, nieprzestrzeganie tego prawa grozi karami pozbawienia wolności. Jeżeli zakupujemy towar należy dla własnego bezpieczeństwa zachować paragon zakupu. Jest również zakaz spania na ulicach i w parkach jak i sprzedaż uliczna. Osoby poniżej 16 roku życia nie kupią w Danii alkoholu,…

Certyfikowanie znajomości języka polskiego – nowelizacja
Sejm znowelizował przepisy o certyfikowaniu znajomości języka polskiego Łatwiejszy dostęp do egzaminów i certyfikatów poświadczających znajomość języka polskiego, zakłada znowelizowana w piątek przez Sejm ustawa. Nowe przepisy umożliwią przystąpienie do egzaminów większej liczbie osób; zwiększają też liczbę poziomów certyfikacji. Projekt nowelizacji ustawy o języku polskim oraz ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych opracowano…

On-line less used and less taught language courses – ONENESS
ONENESS On-line less used and less taught language courses SOCRATES Programme LINGUA-L2 ONENESS – On-line less used and less taught language courses Project aim: On-line courses for learning languages: Estonian Finnish Lithuanian (language, country) Polish Portuguese English – Lingua franca Target Groups: Exchange students (ERASMUS etc.) Migrants Course is intended for people who seek…

Nauka j. polskiego dla dzieci w Danii
Nauka j.polskiego dla dzieci w ramach duńskiego systemu edukacji – zapisy na rok szkolny 2015/2016 Informujemy, że w ramach szkoły duńskiej (klasy børnehaveklasse 0 – 10) możliwa jest nauka j.polskiego. Nauczanie to jest nieodpłatne. Na życzenie rodziców lub uczniów j.polski może być wpisany na świadectwo ukończenia szkoły duńskiej w grupie przedmiotów nadobowiązkowych. Rodzice zainteresowani…

Polskie dzieci na uczelniach wyższych
Maluchy ruszają na uczelnie Uniwersytety Jagielloński, Warszawski, Śląski, Rzeszowski, Medyczny w Lublinie czy Politechniki: Śląska i Częstochowska – to niektóre z uczelni, które ubiegają się o środki na tworzenie w szkołach wyższych żłobków i klubików w programie „Maluch na uczelnie” – wynika ze wstępnych informacji resortu nauki. Program „Maluch na uczelni” wypracowany został przez…

Studia na Uniwersytecie Kopenhaskim
Promocja studiów środkowoeuropejskich na Uniwersytecie Kopenhaskim 19 i 20 marca odbyły się „Dni Europy Środkowej” promujące nowy kierunek studiów, jaki od najbliższej jesieni będzie oferowała największa duńska uczelnia. W ramach projektu odbyły się wykłady i debaty z udziałem m.in. ambasadorów krajów wyszehradzkich w Danii, dziennikarzy opiniotwórczych mediów zajmujących się Europą Środkową, przedstawicieli duńskiego biznesu…

Rejestrator trasy i eco-driving
Druga para oczu na drodze Genius zaprezentował zaawansowany rejestrator trasy DVR-FHD660G. Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej jakości optykę, akcelerometr i odbiornik GPS. Rejestrator DVR-FHD660G nagrywa obraz w rozdzielczości 1920×1080 przy 30 klatkach na sekundę. Posiada matrycę CMOS typu 1/3. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia, wynoszącemu 135 stopni, kamera pozwoli na uchwycenie najważniejszych wydarzeń na drodze….

Eksperci JELP wyjaśniają
Chemia przyjazna dla maluszka? Bezpieczne substancje z otoczenia dziecka Czy wiesz co może się kryć w produktach, które kupujesz dla swojego dziecka? Nikiel, sód, aniony, wypełniacze aktywne – wszystkie te substancje mogą powodować podrażnienia skóry oraz alergie. Eksperci marki JELP wyjaśniają z czego składają się powszechnie stosowane kosmetyki, proszki czy ubranka, jakie kupujemy dla…

Polityka rodzinna w Danii
Polityka rodzinna w Danii – pracodawcy powinni w niej uczestniczyć. Tylko ścisła współpraca rodzin z państwem na poziomie lokalnym i pracodawcami może zbudować w Polsce dobrze działającą politykę rodzinną – uważają fundacje zajmujące się poprawą warunków życia kobiet, w szczególności matek. Nawet wysokiej jakości żłobki czy wydłużony urlop macierzyński nie spełnią tej roli i nie…

Klub Liderów Przyszłości w Warszawie
Powstał Klub Liderów Przyszłości w Warszawie Klub Liderów Przyszłości W miniony czwartek (17 lipca 2014) w warszawskiej restauracji St. Antonio odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Liderów Przyszłości. Jego członkowie zostali wyłonieni w ramach programu „25/25. Młodzi liderzy na start”, odbywającego się pod patronatem Władysława Kosiniak-Kamysza – Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Wśród 25 Liderów…

Podatki w Danii
Podatki w Danii – opis całego systemu podatkowego Rodzaje podatków Dania jest krajem, w którym obciążenia podatkowe są jednymi z najwyższych w Europie. Minimalną stawkę opodatkowania dochodów w 2013 r. określono na poziomie 44,63%, a maksymalną w wysokości 51,7%. Jak podaje EUROSTAT, w 2011 r. przeciętny duński obywatel oddał państwu 48,6% swojego dochodu w formie…

Zaostrzenie wymogów na pobyt w Danii
Od 2010 roku duńskie paszporty muszą posiadać cyfrowe zdjęcie twarzy posiadacza oraz jego podpis. W 2012 roku wprowadzono chip, zawierający informacje, oraz odcisk palca właściciela. Wszystko po to, by zmniejszyć możliwość fałszerstwa. Duńskie Ministerstwo Integracji informuje, że rocznie wydaje się około 40.000 pozwoleń na pobyt. Nowa ustawa mówi o wprowadzeniu kart pobytowych. Została ona wprowadzona…

Zwiedzamy Danię samochodem
Zwiedzamy Danię własnym środkiem transportu Polskie prawo jazdy jest ważne na zasadach europejskich, także obowiązuje również w Danii. Oczywiste jest, że samochód powinien mieć określone tablice rejestracyjne – z numerem oraz znakiem państwa. Podczas pobytu krótkotrwałego (do 3 miesięcy) można poruszać się samochodem o polskich rejestracjach, jednak w przeciwnym razie powinno się dokonać rejestracji auta…

System szkolnictwa w Danii
Według badań OECD, duński system szkolnictwa jest najlepszy. Uczniowie mają zapewnioną darmową naukę, podręczniki i transport do szkoły. Ponadto studenci mają możliwość otrzymywania stypendiów w wysokości od 2 d 4 tysięcy koron miesięcznie. Każdy obywatel Danii ma obowiązek 9letniej nauki. Ma on możliwość wyboru szkoły według własnych preferencji. Do dyspozycji są szkoły gminne, prywatne czy…

Warunki pracy w Danii
Zanim postanowimy wyjechać do Danii w poszukiwaniu pracy, należy zapoznać się z podstawowymi warunkami obowiązującymi w tym kraju, by w razie jakichkolwiek sytuacji mieć możliwość skutecznej walki z pracodawcą. Najważniejszym dokumentem, z którym powinni się zapoznać obcokrajowcy pracujący w Danii, jest przepis mówiący o obowiązku przedstawienia przez pracodawcę, w ciągu jednego miesiąca, umowy o pracę…

Dania przoduje w opiece medycznej
Z raportu brukselskiego instytutu Health Consumer Powerhouse wynika, że ponownie to Dania przoduje w rankingach na najlepszą opiekę medyczną. Duńska służba zdrowia oferuje darmowe usługi. Oczywiście za wizytę u dentysty czy fizjoterapeuty zapłacisz ze swojej kieszeni, ale i tutaj w wielu przypadkach można postarać się o dofinansowanie. Wybierając się do Danii należy pamiętać o zabraniu…

Ambasada Danii w Polsce
Nadrzędnym celem Ambasady jest reprezentowanie interesów Danii w Polsce. Do głównych zadań Ambasady należy: aktywne propagowanie duńskich stanowisk i punktów widzenia informowanie duńskich władz o sprawach mających szczególne znaczenie dla Danii, za pomocą analiz oraz oceny politycznego i ekonomicznego rozwoju w Polsce promocja duńskiego eksportu oraz wspieranie inicjatyw inwestycyjnych pomiędzy Polską a Danią udzielanie szybkiej…

Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP
Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP zostały utworzone w celu wsparcia polskich firm, w tym w szczególności małych i średnich przedsiębiorstw w procesie ich internacjonalizacji. Naszą misją jest nie tylko udzielenie pomocy polskim firmom, ale także wspieranie firm zagranicznych, zainteresowanych kupnem Waszych towarów i usług, jak również inwestycjami w naszym kraju. Placówki…