Zwiedzanie zabytków w Kopenhadze

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Zwiedzanie zabytków w Kopenhadze
Posted by

Zwiedzanie zabytków w Kopenhadze

Spacerując rynkiem Strøget, zmieniającym nazwę na Nygade, a potem na Vimmelskaftet, możemy dotrzeć do jednego z najstarszych i najpiękniejszych kościołów Kopenhagi – Kościoła Ducha Świętego. Kościół został wybudowany w średniowieczu, jednak w 1728 roku zniszczył go pożar. W cztery lata później rozpoczęto jego odbudowę.

Za kościołem znajduje się trójkątny plac wraz z malowniczą fontanną Bocianów, ukazującą zrywające się do lotu ptaki. Na placu stoją także piękne, zabytkowe budynki, w którym znajdują się ekskluzywne sklepy. Natkniemy się tam na sklep tytoniowy, który posiada ciekawą wystawę fajek i innych akcesoriów, które z pewnością przypadną do gustu amatorom tytoniu.

 

Fot: własność redakcji

2 0 20 25 listopada, 2016 Atrakcje turystycze, Baza turystyczna, News, Turystyka Listopad 25, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.