Złamanie duńskich przepisów BHP - co nas czeka

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Złamanie duńskich przepisów BHP – co nas czeka
Posted by

Złamanie duńskich przepisów BHP – co nas czeka

Złamanie duńskich przepisów BHP i nakaz kontaktu z autoryzowanym doradcą ds. środowiska pracy

 

W przypadku kontroli przeprowadzonej przez Duński Urząd Inspekcji Pracy i stwierdzenia wielu naruszeń duńskich przepisów ww. Urząd może wydać kontrolowanej firmie nakaz skontaktowania się z autoryzowanym doradcą ds. środowiska pracy. Doradca przeszkoli z obowiązujących przepisów, poradzi jak zapobiegać problemom oraz pomoże wyeliminować istniejące zagrożenia. Koszty takiego doradztwa ponosi firma.

Lista firm doradczych ds. środowiska pracy autoryzowanych przez Duński Urząd Inspekcji Pracy dostępna jest na stronie http://arbejdstilsynet.dk/da/tilsyn/find-din-arbejdsmiljoradgiver/raadgivere-paa-alle-omrader.aspx

Jedną z takich autoryzowanych firm 5A www.aaaaa.dk, która prowadzi działalność doradczą w dziedzinie budownictwa, rolnictwa, ogrodnictwa, transportu, usług sprzątania i obsługi restauracyjnej we wszystkich obszarach odziaływania:

ergonomicznym np. podnoszenie i przenoszenie ciężkich przedmiotów,
biologicznym np. kanalizacja i ścieki, postepowanie z pleśnią i grzybami,
chemicznym np. korzystanie z produktów chemicznych, kontakt z azbestem, ołowiem itp,
fizycznym np. zapobieganie wypadkom, hałas i wibracje, wyposażenie ochronne,
psychospołeczne np. traumatyczne wydarzenia, mobbing.

Firma 5A może pomoc:

znaleźć rozwiązanie problemu adekwatne do nakazu,
przekazać informacje do Inspekcji Pracy jak firma, która otrzymała nakaz dostosowała swoje działania do przepisów BHP,
znaleźć te z przepisów BHP, które są konieczne do naprawienia błędów i są do przyjęcia przez duńską Inspekcję Pracy,
pomóc w interpretacji duńskich przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy,
pośredniczyć w kontaktach z Duńskim Urzędem Inspekcji Pracy np. co zrobić, jeśli termin nakazu został przekroczony.

Ponadto firma 5A:

pomaga przygotować wewnętrzne przepisy BHP dla firmy oraz instrukcje przestrzegania przepisów BHP dla pracowników przed przystąpieniem do pracy i dla nowych pracowników,
prowadzi szkolenia w zakresie stosowania przepisów BHP,
pomaga sporządzić pisemna ocenę miejsca pracy APV.

Firma 5A stworzyła specjalna stroną dla firm http://www.companyindenmark.dk/, na której można znaleźć informacje na temat obowiązujących w Danii zasad, przepisów i informacje o dobrych praktykach z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy.

Więcej na temat firmy 5A oraz świadczonych przez nią usług doradczych w zakresie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy można znaleźć w załączonej prezentacji.

Źródło: copenhagen.trade.gov.pl
Fot: copenhagen.trade.gov.pl

1 0 235 09 kwietnia, 2016 News, Praca, Prawo Kwiecień 9, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.