Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Zimowa Uniwersjada w Ałmatach
Posted by

Zimowa Uniwersjada w Ałmatach

Bohaterowie 28. Zimowej Uniwersjady nagrodzeni

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wziął udział w uroczystości podsumowania występu reprezentacji Polski na 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach. Biało-czerwoni w Kazachstanie zdobyli dwanaście medali – pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych, kończąc rywalizacje na 5. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Minister Witold Bańka wręczył medalistom listy gratulacyjne, a za imponujące wyniki młodzi zawodnicy otrzymają stypendia. – Uniwersjada jest mi szczególnie bliska, bo sam rywalizowałem podczas tych zawodów. Sukces na niej uskrzydla. Życzę wszystkim młodym sportowcom, żeby powtarzali osiągnięcia w kolejnych latach – powiedział minister.

W zimowej rywalizacji udział brało 62 Polaków, a w Uniwersjadzie wystąpiło łącznie ponad dwa tysiące najlepszych sportowców akademickich. Ich rywalizację śledziło ponad milion widzów przed telewizorami na całym świecie. Kolejna taka impreza odbędzie się w 2019 roku w rosyjskim Krasnojarsku. Jeszcze w tym roku emocjonować będziemy się za to letnią uniwersjadą, która odbędzie się w Tajpej na Tajwanie.

Polscy medaliści 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach:

Złote
Aleksandra Król – snowboard, gigant równoległy
Weronika Biela – snowboard, slalom równoległy
Katarzyna Rusin – snowboard, slopestyle
Adam Cieślar – kombinacja norweska, start masowy
Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz – kombinacja norweska, drużyna

Srebrne
Oskar Kwiatkowski – snowboard, slalom równoległy
Adam Cieślar – kombinacja norweska, Gundersen

Brązowe
Karolina Sztokfisz – snowboard, gigant równoległy
Karolina Sztokfisz – snowboard, slalom równoległy
Krzysztof Miętus, Stanisław Biela, Przemysław Kantyka – skoki narciarskie
Katarzyna Rusin – snowboard, big air
Paweł Słowiok – kombinacja norweska, Gundersen

 

Źródło: Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej (msport.gov.pl)
Fot: msport.gov.pl

2 0 597 19 kwietnia, 2017 News, Sport, Wydarzenia 19 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.