Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Zespół Księżyc w Danii
Posted by

Zespół Księżyc w Danii

Zespół Księżyc w Global Copenhagen

Reaktywowana legenda polskiego folku psychodelicznego wystąpił 4 marca w Global Copenhagen.

Przez prawie dwie dekady zespół zdobywał fanów tylko poprzez niskonakładowe nagrania, kasety i w internecie, a mimo to zdołał zachwycić sobą sporą grupę wielbicieli. Grupa powstała w latach 90-tych. Ten okres w jej twórczości podsumowują dwa wydawnictwa: EP „Nów” i LP „Księżyc” wydane przez wytwórnię OBUH. Ostatnia płyta znalazła się na liście 20 najbardziej wpływowych albumów alternatywnych lat 90-tych. W roku 2013 jej reedycja ukazała się na rynku brytyjskim nakładem Penultimate Press. Ta sama wytwórnia wydała najnowszą płytę zespołu „Rabbit eclipse”. Grupa reaktywowała się w roku 2014.

Muzykę zespołu najlepiej opisuje Mark Harwood z Penultimate Press: Księżyc w swojej duchowości zdołał zawrzeć muzykę wczesno- i późnośredniowieczną o melodiach zakorzenionych w tradycji słowiańskiej, połączoną z elementami minimalizmu i wokalnych eksperymentów XX wieku. Alchemia poszczególnych składników daje efekt w postaci zapierającej dech, oryginalnej muzyki, jednocześnie subtelnej i złowieszczej. Surrealistyczne, inspirowane baśniami teksty łączą się harmonijnie z muzycznym pięknem, smutkiem i szaleństwem.

Zespół w składzie:

Agata Harz (śpiew)

Katarzyna Smoluk-Moczydłowska (śpiew, instrumenty klawiszowe)

Lechosław Polak (akordeon, instrumenty klawiszowe)

Remigiusz Mazur Hanaj (taśmy, lira korbowa, skrzypce)

Robert Niziński (instrumenty dęte i klawiszowe)

 

4 marca, Global Copenhagen, Nørre Allé 7, 2200 København N

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: kopenhaga.msz.gov.pl

1 0 155 06 marca, 2017 Dania, Kalendarium, Kultura i sztuka, News Marzec 6, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.