Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Zaostrzenie wymogów na pobyt w Danii
Posted by

Zaostrzenie wymogów na pobyt w Danii

Od 2010 roku duńskie paszporty muszą posiadać cyfrowe zdjęcie twarzy posiadacza oraz jego podpis. W 2012 roku wprowadzono chip, zawierający informacje, oraz odcisk palca właściciela. Wszystko po to, by zmniejszyć możliwość fałszerstwa. Duńskie Ministerstwo Integracji informuje, że rocznie wydaje się około 40.000 pozwoleń na pobyt.

Nowa ustawa mówi o wprowadzeniu  kart pobytowych. Została ona wprowadzona w maju br. Okazuje się, że duże koszty nie odstraszają duńskich urzędników od realizacji planów. Wręcz przeciwnie, widzą w niej szansę na aprobatę dużej części wyborców – w listopadzie br. W Danii odbędą się wybory.

 

fot: sxc.hu

2 0 41 13 sierpnia, 2011 News, Praca, Praca i Pobyt Sierpień 13, 2011

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.