Utrata zasiłku rodzinnego w Danii w 2014 roku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Utrata zasiłku rodzinnego w Danii w 2014 roku
Posted by

Utrata zasiłku rodzinnego w Danii w 2014 roku

Dnia 20 stycznia bieżącego roku wprowadzona została reforma, na mocy której ponad 50 000 Duńczyków zostało pozbawionych zasiłku rodzinnego. Zgodnie z ustawą podatkową, która ustanowiona została we wrześniu 2012 roku, prawo do zasiłku stracą osoby, których dochód przekroczy 700 000 koron. Niektórzy zaś będą mogli korzystać z niego, jednak zostanie on pomniejszony.

Badania statystyczne wykazały, że ustawa najbardziej dotknie lekarzy oraz dyrektorów dużych firm. Możliwość częściowej lub częściowej utraty zasiłku dotyczy zaś 3562 osób, które oficjalnie należą do kategorii zwykłych pracowników medycznych. Ponadto skutki ustawy odczują również 3316 osoby kadr kierowniczych, 57 pielęgniarek, a także 38 pracowników politycznych.

Statystyki te zostały sporządzone na podstawie rozliczeń dochodów wyżej wymienionych grup osób, za rok 2012. Miało to na celu ukazanie jak wiele osób zostałoby dotkniętych zmianą zasad, gdyby wprowadzone zostały w roku ubiegłym.

Fot: sxc.hu

Wyszukiwaliście:

2 0 47 29 stycznia, 2014 News, Praca Styczeń 29, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.