Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Jak szukać pracy za granicą
Posted by

Jak szukać pracy za granicą

Jak szukać pracy za granicą?  Na poszukiwanie pracy poza granicami naszego kraju decyduje się z roku na rok coraz większa liczba osób.

 

Są to osoby w różnym wieku, chociaż bez wątpienia dużą grupę stanowią ludzie młodzi, po studiach, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia w swoim kraju.

Na poszukiwanie pracy poza granicami naszego kraju decyduje się z roku na rok coraz większa liczba osób. Są to osoby w różnym wieku, chociaż bez wątpienia dużą grupę stanowią ludzie młodzi, po studiach, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia w swoim kraju.

W wielu europejskich państwach można natknąć się na naprawdę ciekawe oferty pracy w takich branżach, jak chociażby budownictwo, informatyka czy służba zdrowia. Obecnie dla Polaków otwarte są niemal wszystkie rynki Unii Europejskiej, nic więc dziwnego, że nasi rodacy coraz chętniej decydują się na wyjazd w celu zarobkowym. Jak jednak powszechnie wiadomo, nie jest łatwo znaleźć pracę za granicą.

Praca za granicą jak ją znaleźć?

Dlatego warto poznać kilka sposobów, które umożliwią nam poszukiwanie zatrudnienia u zagranicznego, ale uczciwego pracodawcy. Zanim w ogóle zdecydujemy się na wyjazd w celu zarobkowym, pamiętajmy, że lepiej nie wyjeżdżać „w ciemno”. Jest to po prostu bardzo ryzykowne, więc przed wyjazdem warto na przykład nawiązać kontakt ze swoim przyszłym pracodawcą. Jeśli interesują nas oferty pracy za granicą, wówczas możemy skorzystać z usług świadczonych przez agencje pośrednictwa. Jak się okazuje, to właśnie w ten sposób najprościej jest znaleźć zatrudnienie w jednym z europejskich państw.

Agencje pośrednictwa pracy utrzymują kontakty z różnymi zagranicznymi partnerami, starając się o miejsca zatrudnienia dla swoich klientów. Ciekawe oferty pracy za granicą można również znaleźć za pośrednictwem sieci. Mając w domu komputer z dostępem do Internetu, samodzielnie możemy wyszukiwać strony z takimi ogłoszeniami. Szczególną uwagę warto zwrócić na ogólnodostępne portale, takie jak chociażby EURES. Praca za granicą znaleziona w ten sposób na pewno będzie legalna oraz pewna. W największych serwisach internetowych znajdziemy między innymi bazy wolnych miejsc pracy w różnych krajach Unii Europejskiej, a także aktualne informacje o warunkach życia i zatrudnienia w poszczególnych państwach. Zaletą takich internetowych portali z ogłoszeniami o pracę jest również bardzo często możliwość skontaktowania się z profesjonalnym doradcą. Taka osoba może nam pomóc w wyszukaniu interesujących nas ofert pracy. Można też skontaktować się bezpośrednio z samym pracodawcą.

Praca za granicą bez wątpienia daje wiele możliwości.
pracazagranicJak się okazuje, w niektórych krajach nieustannie poszukiwani są pracownicy potrzebni od zaraz. Takie oferty pracy za granicą dotyczą między innymi pracowników fizycznych, których wciąż brakuje na rynku. Polacy mogą swobodnie podejmować zatrudnienie właściwie we wszystkich krajach Wspólnoty i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (łącznie jest to dwadzieścia siedem krajów). Ponadto praca za granicą czeka na naszych rodaków również w takich państwach, jak: Islandia oraz Norwegia. Chcąc podjąć zatrudnienie poza granicami Polski, nie trzeba starać się o pozwolenie na pracę. Trzeba jednak mieć na uwadze przepisy, które obowiązują w danym kraju (na ogół w każdym państwie są inne).

Warto więc przed wyjazdem zapoznać się z prawem dotyczącym chociażby rejestracji (pobytu czy w urzędzie podatkowym). Zapoznając się z takimi kwestiami możemy uniknąć wielu negatywnych konsekwencji związanych z wyjazdem do zupełnie obcego nam państwa.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Artelis

Fot: sxc.hu

3 0 43 03 lutego, 2016 News, Praca Luty 3, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.