Stopa bezrobocia w Danii pozostaje na stabilnym poziomie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Stopa bezrobocia w Danii pozostaje na stabilnym poziomie
Posted by

Stopa bezrobocia w Danii pozostaje na stabilnym poziomie

Stabilne bezrobocie przy dołującym indeksie zaufania w przemyśle

 

Stopa bezrobocia w Danii pozostała na stabilnym poziomie trzeci miesiąc z rzędu i była najniższa od 6 lat w czerwcu br. Jednocześnie indeks zaufania w przemyśle w lipcu br. dołował drugi miesiąc z rzędu.

Skorygowana sezonowo stopa bezrobocia w Danii wynosiła 4,7% w czerwcu br., pozostając na niezmienionym poziomie od kwietnia. Wskazany poziom był najniższy od maja 2009 r., kiedy również zanotowano 4,7%. Liczba bezrobotnych nieznacznie wzrosła w lipcu br. do poziomu 125.962 osób. Stopa bezrobocia wśród młodzieży, tj. grupy osób w przedziale wiekowym 16-24 lat, spadła do rekordowo niskiego poziomu 3%.

Jednocześnie indeks zaufania w przemyśle spadł do poziomu -11 w lipcu z -8 w czerwcu br. W maju br. poziom ten wynosił -6.

Wskaźnik zaufania w sektorze usług nieznacznie spadł z poziomu 8 w czerwcu na poziom 6 w lipcu, podczas gdy wskaźnik zaufania konsumenckiego wzrósł z poziomu 7 do 10. Indeks zaufania w budownictwie nieznacznie poprawił się w lipcu zmieniając poziom z -14 do -13.

Źródło: copenhagen.trade.gov.pl
Fot: copenhagen.trade.gov.pl

0 0 147 06 sierpnia, 2015 News, Praca 6 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.