Rodzice poświęcają coraz mniej czasu swoim dzieciom

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Rodzice poświęcają coraz mniej czasu swoim dzieciom
Posted by

Rodzice poświęcają coraz mniej czasu swoim dzieciom

Znajdź czas dla swojego dziecka

Rodzice poświęcają coraz mniej czasu swoim dzieciom. Ci, którzy już go znajdują, często nie potrafią z kolei spędzać wolnych chwil z synami i córkami umiejętnie. Psycholog podpowiada, co robić, aby relacje z naszymi pociechami układały się jak najlepiej.

Z dziećmi warto rozmawiać. Powinniśmy pytać je, co sprawia im przyjemność, tak aby móc zaplanować wspólny czas. Nie róbmy oczywiście nic na siłę. Należy poszukiwać takich aktywności, które przyniosą radość całej rodzinie. Starajmy się dowiedzieć od naszych dzieci, czym żyją i jakie mają problemy. Jeśli nie będziemy się tym interesować, syn czy córka nie będą nas traktowali jako osoby, z którymi można rozmawiać o rzeczach ich nurtujących – mówi serwisowi infoWire.pl Dorota Minta z Centrum Psychoterapii Kucewicz&Piotrowicz.

Dzieci nie należy odcinać od rozmów ludzi dorosłych. Mówmy o tym, co się działo u nas w pracy, kogo spotkaliśmy, co widzieliśmy czy co przeczytaliśmy. Dzięki temu dzieci będą wiedziały, dlaczego np. jesteśmy poirytowani i mniej pogodni – informuje psycholog. Nie tylko pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień, lecz także zbliży nas do siebie.

Nie ma reguły, ile czasu w ciągu dnia rodzice powinni spędzać ze swoimi dziećmi. Najlepiej, żeby był to co najmniej kwadrans. Świetnym pomysłem jest wspólne zjadanie przy stole przynajmniej jednego posiłku dziennie. Dobrym czasem dla rodzin są również weekendy. „Pozwólmy swoim dzieciom i sobie w sobotę albo w niedzielę na odrobinę lenistwa. Warto spędzić te dni na »kreatywnym nicnierobieniu«: byciu razem, pójściu na spacer, obejrzeniu komedii, upieczeniu ciasta – na tym, co nam wszystkim sprawia przyjemność” – radzi ekspertka.

Głównym problemem nie jest to, że znajdujemy stosunkowo mało czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na dzieci, tylko to, że jest on marnotrawiony. „Zamiast siąść i porozmawiać, oglądamy telewizję, każdy się schowa w swoim kącie i nie robimy wielu rzeczy wspólnie” – stwierdza psycholog. Jakby tego było mało, wielu z nas uważa, że najlepszym pomysłem na zorganizowanie czasu wolnego dla syna i córki jest zapisanie ich na zajęcia dodatkowe. Zastanówmy się jednak, czy na pewno. Może wcale nie są one potrzebne i nasze dziecko bardziej ucieszy się z tego, że będzie mogło spędzić więcej czasu z mamą i tatą.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

2 0 22 14 kwietnia, 2017 Biznes, News 14 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.