Rejestr RUT w Danii - zmiany

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Rejestr RUT w Danii – zmiany
Posted by

Rejestr RUT w Danii – zmiany

UWAGA! Zmiany w rejestrze RUT

Od dnia 1 lipca wszystkie firmy rejestrujące swoje usługi w RUT będą zobowiązane do wprowadzenia do rejestru informacji dotyczącej rodzaju firmy, tzn. czy firma świadczy usługi jako „samozatrudniona bez pracowników” czy jako „firma z pracownikami”.

Od dnia 1 lipca wszystkie firmy rejestrujące swoje usługi w RUT będą zobowiązane do wprowadzenia do rejestru informacji dotyczącej rodzaju firmy, tzn. czy firma świadczy usługi jako „samozatrudniona bez pracowników” czy jako „firma z pracownikami”.

Ponadto po 1 lipca 2016 roku wszystkie firmy, które będą wprowadzały do RUT zmiany, np. dotyczące miejsca świadczenia usługi czy okresu świadczenia usługi, będą musiały uzupełnić wprowadzane do rejestru informację o rodzaj firmy w celu właściwego zakończenia procesu rejestracji.

Informacje dotyczące rodzaju firmy będą udostępnione publicznie na stronie RUT.dk. poprzez opcję menu „Search for service”/”Wybierz usługi” → „The foreign company”/”Firma zagraniczna” → „Type of company”/”Rodzaj firmy”. Będzie także dostępna usługa filtrowania według „Company with employees”/”Firmy z pracownikami”, „Self-employeed without employees”/”Samozatrudnionych bez pracowników” oraz „Not stated”/”Nie sprecyzowano”.

Dodatkowo przy wyszukaniu firm w rejestrze RUT, informacja o rodzaju firmy będzie wyświetlana przy każdym wyniku, a także będzie ona publicznie dostępna w formacie XML na RUT.dk bądź poprzez subskrypcję.

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (denmark.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 534 01 lipca, 2016 Biznes, Firma / życie zawodowe, News, Przewodnik Lipiec 1, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.