Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Poruszanie się po Danii
Posted by

Poruszanie się po Danii

Poruszanie się po Danii na zagranicznych numerach rejestracyjnych

Jeżeli pobyt w Danii będzie krótszy niż 185 dni w okresie 12 miesięcy to można poruszać się po Danii samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych pod warunkiem, że wystąpi się do SKAT o pozwolenie. W tym celu należy wypełnić formularz 21.059 dostępny na stronie http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1716174&vId=0&lang=US

SKAT wydaje pozwolenie po złożeniu wniosku (wypełnionego formularza) i uiszczeniu opłaty w wysokości 400 DKK.

Do składanego wniosku należy dołączyć:
• Kopię dowodu rejestracyjnego samochodu
• Dokument potwierdzający pobyt w Danii, np. kontrakt o pracę, zaświadczenie z uczelni
• Potwierdzenie zapłaty 400 DKK

Dokumenty można złożyć emaliowo przez via E-tax (TastSelv Borger)→ wybrać ‘Kontakt’ (Contact)→ ‘Send E-mail’ (Send email)→ ‘E-mail/Kontakt SKAT’ (Email/Contact SKAT)→ ‚Køretøjer, registrering og nummerplader’ (Vehicles, registration and number plates)→ ‚Udenlandske køretøjer’ (Foreign vehicles).

Jeśli wniosek i dokumenty będą wysyłane pocztą to wniosek wraz z kopiami dokumentów należy wysłać na adres:

SKAT, Motorcenter 9
Helgeshøj Allé 9
2630 Taastrup
Denmark

Płatność można zrobić via online banking: typ karty/płatności + 73 , numer konta 86984156 wpisując następujące informacje:

• Numer CPR
• Imię i nazwisko
• Numer rejestracyjny samochodu
• Numer wniosku, jeśli to możliwe

Formularz:
https://denmark.trade.gov.pl/pl/f/view/fobject_id:323879

 

dodała: Anna Suchenek

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (denmark.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

4 0 187 04 stycznia, 2017 Komunikacja, News, Przewodnik, Turystyka Styczeń 4, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.