Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Poruszanie się po Danii
Posted by

Poruszanie się po Danii

Poruszanie się po Danii na zagranicznych numerach rejestracyjnych

Jeżeli pobyt w Danii będzie krótszy niż 185 dni w okresie 12 miesięcy to można poruszać się po Danii samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych pod warunkiem, że wystąpi się do SKAT o pozwolenie. W tym celu należy wypełnić formularz 21.059 dostępny na stronie http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1716174&vId=0&lang=US

SKAT wydaje pozwolenie po złożeniu wniosku (wypełnionego formularza) i uiszczeniu opłaty w wysokości 400 DKK.

Do składanego wniosku należy dołączyć:
• Kopię dowodu rejestracyjnego samochodu
• Dokument potwierdzający pobyt w Danii, np. kontrakt o pracę, zaświadczenie z uczelni
• Potwierdzenie zapłaty 400 DKK

Dokumenty można złożyć emaliowo przez via E-tax (TastSelv Borger)→ wybrać ‘Kontakt’ (Contact)→ ‘Send E-mail’ (Send email)→ ‘E-mail/Kontakt SKAT’ (Email/Contact SKAT)→ ‚Køretøjer, registrering og nummerplader’ (Vehicles, registration and number plates)→ ‚Udenlandske køretøjer’ (Foreign vehicles).

Jeśli wniosek i dokumenty będą wysyłane pocztą to wniosek wraz z kopiami dokumentów należy wysłać na adres:

SKAT, Motorcenter 9
Helgeshøj Allé 9
2630 Taastrup
Denmark

Płatność można zrobić via online banking: typ karty/płatności + 73 , numer konta 86984156 wpisując następujące informacje:

• Numer CPR
• Imię i nazwisko
• Numer rejestracyjny samochodu
• Numer wniosku, jeśli to możliwe

Formularz:
https://denmark.trade.gov.pl/pl/f/view/fobject_id:323879

 

dodała: Anna Suchenek

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (denmark.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

7 0 93 04 stycznia, 2017 Komunikacja, News, Przewodnik, Turystyka 4 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.