Polki w zawodzie informatyka

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Polki w zawodzie informatyka
Posted by

Polki w zawodzie informatyka

Poszukiwana: kobieta informatyk

Nie od dziś pokutuje myślenie, że branża informatyczna to świat zdominowany przez mężczyzn. Jeszcze do niedawna 10 proc. zatrudnionych w sektorze IT stanowiły kobiety, ale jak wynika z badań, odsetek ten się stale zwiększa.

Rynek nowych technologii sukcesywnie przyciąga utalentowaną płeć piękną. Czy w dobie XXI wieku ma szansę przejąć koronę pierwszeństwa?

Wzór na programistę

Stereotyp informatyka zakorzenił się w świadomości społeczeństwa tak głęboko, że gdyby zapytać kilkunastu przeciętnych Kowalskich, jak sobie wyobrażają specjalistę IT, odpowiedź byłaby tylko jedna. Myśląc o programiście najczęściej przed oczyma widzimy młodego, dwudziestokilkuletniego chłopaka. Prawdopodobnie ubrany jest w sweter lub flanelową koszulę w kratę, a na nosie ma grube okulary. Jego oknem na świat jest monitor komputera, przy którym spędza całe dnie i noce. A czy w wyobrażeniach Polaków funkcjonuje obraz kobiety-programistki?

Kopernik też była kobietą

Sektor IT należy do najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Zapotrzebowanie na specjalistów
z tego obszaru od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. W tym męskim świecie miejsce dla siebie znajdują także coraz częściej kobiety. Obecnie programista jest jednocześnie konsultantem, który bezpośrednio współpracuje z klientem. Z tego powodu oprócz merytorycznej wiedzy i niezbędnych kwalifikacji, coraz większą rolę odgrywają kompetencje miękkie, takie jak umiejętność skutecznej komunikacji czy prezentacji swoich dokonań mówi Piotr Kania, Dyrektor Zarządzający GFT Polska. Według naszych obserwacji, kobiety coraz częściej wiążą życie zawodowe z kodowaniem. Zajmują kluczowe stanowiska w firmach oraz z powodzeniem prowadzą duże projekty biznesowe. Mają naturalne predyspozycje osobowościowe, które pozwalają im kierować nawet najbardziej wymagającym zespołem.

Zawód programisty staje się więc coraz bardziej atrakcyjny także dla przedstawicielek płci pięknej. To właśnie pasjonatki, które teraz działają w technologicznych grupach, mają szansę w przyszłości stać się twórczyniami najnowszego oprogramowania i innowacyjnych aplikacji.

Źródło: www.pi.gov.pl

GFT jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego.
Z siedzibą w Niemczech, GFT Group oferuje technologiczną ekspertyzę, siłę innowacji, oraz najwyższą jakość od ponad 25 lat. Założona w 1987 roku firma, odnotowała w 2013 przychody na poziomie przekraczającym 260 mln EURO. Z globalnym zespołem 4200 pracowników, firma jest obecna w 11 krajach za pośrednictwem 32 biur. The GFT Group jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (Prime Standard).

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.
Fot: freeimages.com

0 0 42 10 maja, 2016 News, Praca Maj 10, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.