Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Połączenia lotnicze Warszawa-Billund
Posted by

Połączenia lotnicze Warszawa-Billund

Otwarcie nowego połączenia lotniczego Warszawa-Billund

Ambasadorowie Polski w Danii i Danii w Polsce uroczyście zainaugurowali nowe połączenie lotnicze pomiędzy obydwoma krajami, z Warszawy do Billund.

Kolejne połączenie lotnicze między Polską a Billund w środkowej Jutlandii, gdzie mieści się m.in. popularny wśród turystów z całego świata Legoland, zainaugurowali w dniu 27 marca ambasadorowie: Polski w Królestwie Danii Henryka Mościcka-Dendys oraz Danii w RP Ole Egberg Mikkelsen, którzy przy tej okazji otwarli także konferencję poświęconą polsko-duńskiej współpracy gospodarczej.

Warszawa jest kolejną po Gdańsku destynacją, do której będzie można dotrzeć z międzynarodowego portu lotniczego w Billund. Z końcem października br. planowane jest otwarcie połączenia z Poznaniem. „Cieszę się z decyzji przewoźnika, spółki Wizzair oraz portu lotniczego w Billund, o dalszej rozbudowie połączeń z Polską. Liczę, że na mapie destynacji znajdzie się niebawem nie tylko Poznań, ale też południe Polski – Kraków albo Katowice, co znakomicie ułatwi nie tylko kontakty biznesowe czy turystyczne, ale również umożliwi Polakom mieszkającym w Jutlandii łatwiejszy kontakt z ich ojczystym krajem” – powiedziała ambasador Henryka Mościcka- Dendys.

W odbywającej się tego samego dnia konferencji nt. polsko-duńskiej współpracy gospodarczej uczestniczyli przedstawiciele największych duńskich inwestorów w Polsce, takich jak m.in. Jysk, Netto czy Borg Automotive, dziennikarze oraz przedstawiciele jutlandzkich środowisk biznesowych. Prowadzący dyskusję konsul honorowy RP w Aarhus, pan Jesper Ørskov Nielsen podkreślał bliskość geograficzną obu krajów oraz nadal niewykorzystany potencjał relacji dwustronnych, zwłaszcza w obszarze handlu i inwestycji. W podobnym tonie wypowiedział się ambasador Królestwa Danii w Warszawie, Ole Egberg Mikkelsen, który zwracał uwagę na podobną kulturę biznesową, która znakomicie ułatwia współpracę Polaków i Duńczyków. Z kolei ambasador Mościcka-Dendys podkreślała gospodarcze osiągnięcia Polski w ostatnich 27 latach, wskazując, że „Warszawa konsekwentnie inwestuje w rozwój relacji z Europą Północną oraz Środkową, wskazując, że nasze położenie geograficzne pozwala widzieć Polskę jako pomost między oboma regionami. Liczymy, że dla inwestorów będziemy swoistym hubem do dalszej ekspansji w Europie Środkowej. Mamy jednocześnie nadzieję, na coraz większą obecność polskich firm w Danii oraz interesujące wspólne projekty, czy to w sektorze innowacji, digitalizacji czy energetyki”.

Podczas wizyty na Jutlandii ambasador spotkała się także z burmistrzem gminy Billund panem Ibem Kristensenem oraz odwiedziła siedzibę grupy Lego. Podczas rozmowy z dyr. Bongki Engelem poruszono m.in. kwestie programów edukacyjnych i zaangażowania grupy Lego w dziedzinie oświaty.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: OTWARCIE POŁĄCZENIE LOTNICZEGO WARSZAWA – BILLUND – Ambasada RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

1 0 487 03 kwietnia, 2017 News, Turystyka 3 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.