Odwiedź Kopenhagę stolicę Danii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Odwiedź Kopenhagę stolicę Danii
Posted by

Odwiedź Kopenhagę stolicę Danii

Centralnym punktem miasta jest plac ratuszowy – to właśnie od niego powinniśmy zaczynać zwiedzać Kopenhagę. Na skraju placu stoi pomnik Hansa Christiana Andersena, zwrócony w stronę rozciągających się po drugiej stronie bulwaru ogrodów Tivoli, w których pisarz często szukał natchnienia. Obok stoi piękna fontanna. Nad miastem unosi się przepiękna fasada budynku zbudowanego z cegły. W elewacji znajduje się też pomnik założyciela miasta, biskupa Absalona oraz herb Kopenhagi. Z tarasu widokowego można obserwować piękną panoramę miasta. Panuje tutaj niezwykła atmosfera- co godzinę dzwony wybijają tu melodię, którą w południe transmituje radio.

Dalej można zauważyć Jens Olsens Verdensur, mechanizm, który wskazuje daty zaćmienia Słońca i Księżyca. Kopenhaga jest miastem bardzo sprzyjającym turystom, jest tutaj wiele miejsc wartych obejrzenia takich jak Gammeltorv (Stary Rynek), Nytorv (Nowy Rynek).

Miasto oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla turystów. Jedno jest pewne, będąc tutaj na pewno nie będziemy się nudzić.

 

fot: sxc.hu

4 0 41 17 marca, 2010 Atrakcje turystycze, Baza turystyczna, News, Turystyka Marzec 17, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.