Nowe miejsca pracy w Danii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Nowe miejsca pracy w Danii
Posted by

Nowe miejsca pracy w Danii

200 tys. nowych miejsc pracy do 2020 r.

 

W najnowszej publikacji gospodarczej duńskiej Rady Gospodarczej, w opinii zasiadających w niej mędrców, duńska gospodarka zdecydowanie rozwija się, a generowany wzrost gospodarczy pozwoli na stworzenie 200 tys. nowych miejsc pracy do 2020 r. Jednocześnie członkowie Rady ostrzegają, iż celem uniknięcia deficytu sektora publicznego, polityka fiskalna powinna być znacznie zaostrzona.

Ponadto w publikacji zaakcentowano, iż wzrost gospodarczy będzie niewielki, jednak stabilny, m.in. dzięki zrównoważonemu popytowi wewnętrznemu, wzrostowi inwestycji oraz rosnącemu eksportowi.

Poprawa koniunktury, to także zasługa stabilizacji europejskiej polityki pieniężnej, niskiego kursu euro oraz niskich cen ropy, w tym również poluzowanej polityki oszczędnościowej w całej UE. Szef Rady Gospodarczej Hans Jørgen Whitta-Jacobsen stwierdził, iż „nastąpił niewielki postęp w duńskiej gospodarce w ostatnich 18 miesiącach; jednak teraz wierzymy, że wzrost gospodarczy będzie rósł w siłę. Spodziewamy się w tym oraz w 2016 roku wzrostu PKB na poziomie ok. 2%, a także zwiększenia zatrudnienia w sektorze prywatnym o 60-70 tys. osób”.

 

Źródło: copenhagen.trade.gov.pl
Fot: copenhagen.trade.gov.pl

1 0 233 11 czerwca, 2015 News, Praca Czerwiec 11, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.