Najważniejsze wydarzenia 2013 w sporcie (VIDEO)

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Najważniejsze wydarzenia 2013 w sporcie (VIDEO)
Posted by

Najważniejsze wydarzenia 2013 w sporcie (VIDEO)

Mijający rok skłania do podsumowań, także tych sportowych. Minister Sportu i Turystyki, Andrzej Biernat przedstawił własne typy najważniejszych wydarzeń mijającego roku w sporcie. Oto one:

1.”Polski” Wimbledon

Do ćwierćfinałów awansowało troje Polaków: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Agnieszka Radwańska. W bratobójczym spotkaniu wygrał Janowicz, który jednak w półfinale uległ Andy’emu Murray’owi. Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Chinką Na Li awansowała do półfinału, gdzie jednak musiała uznać wyższość Niemki polskiego pochodzenia, Sabine Lisicki.

2. Paweł Fajdek mistrzem świata

Paweł Fajdek został mistrzem świata w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Rosji. Zwyciężył także w igrzyskach frankofońskich oraz uniwersjadzie. Te sukcesy zostały dostrzeżone w Europie, polski młociarz zajął trzecie miejsce w prestiżowym plebiscycie European Athlete of the Year Trophy.

3.Kamil Stoch mistrzem świata, brązowa drużyna

Polski skoczek na dużej skoczni w Val di Fiemme wywalczył złoty medal mistrzostw świata. Wraz z Ma­cie­jem Kotem, Pio­trem Żyłą i Da­wi­dem Ku­bac­kim zdo­był także brąz w kon­kur­sie dru­ży­no­wym.

4.Triumfy Justyny Kowalczyk 

Ju­sty­na Ko­wal­czyk po­twier­dzi­ła, że w bie­gach nar­ciar­skich nie ma sobie rów­nych. Pierw­sza w hi­sto­rii po raz czwar­ty trium­fo­wa­ła w cyklu Tour de Ski. Po raz czwar­ty w ka­rie­rze zdo­by­ła także Pu­char Świa­ta. Dwa miesiące później wywalczyła w Val di Fiem­me srebro mistrzostw świa­ta w biegu na 30 km tech­ni­ką kla­sycz­ną.

5.Dominacja Polaków na żużlu

Re­pre­zen­ta­cja Pol­ski po raz szó­sty w hi­sto­rii zdo­by­ła Dru­ży­no­wy Pu­char Świa­ta w jeź­dzie na żużlu. Bia­ło-Czer­wo­ni w skła­dzie: Ja­ro­sław Ham­pel, Ma­ciej Ja­now­ski, Krzysz­tof Ka­sprzak i Pa­tryk Dudek, trium­fo­wa­li w fi­na­ło­wych za­wo­dach w Pra­dze. A Ja­ro­sław Ham­pel zo­stał wi­ce­mi­strzem świa­ta.

6.Niespodzianka piłkarek ręcznych

Pol­skie pił­kar­ki ręcz­ne spra­wi­ły naj­więk­szą nie­spo­dzian­kę na mi­strzo­stwach świa­ta w Serbii. Po wyj­ściu z grupy po­ko­na­ły Ru­mun­ki, a następ­nie ogra­ły fa­wo­ryt­ka­mi – Fran­cuz­ki. Choć na­stęp­nie prze­gra­ły w półfi­na­le z Ser­bią i meczu o trze­cie miej­sce z Danią, czwar­ta po­zy­cja na mun­dia­lu jest hi­sto­rycz­nym suk­ce­sem.

7. Kraków zgłoszony do ZIO 2022

7 listopada 2013 r. Polski Komitet Olimpijski wysłał do siedziby MKOl w Lozannie, sformułowany przez władze Miasta Krakowa, wniosek aplikacyjny, oznaczający przystąpienie królewskiego miasta do rywalizacji o godność gospodarza XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskim i XIII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w roku 2022.

8. Szczypiorniści Vive Kielce trzeci w Europie

Hi­sto­rycz­ny suk­ces od­nie­śli pił­ka­rze ręcz­ni Vive Targi Kiel­ce, któ­rzy po­ko­na­li w meczu o trze­cie miej­sce Ligi Mi­strzów nie­miec­ką ekipę THW Kiel. Po tro­feum się­gnął HSV Ham­burg, z Mar­ci­nem Li­jew­skim w skła­dzie.

9. Rekordowy turniej o Puchar Premiera

Wielkim finałem w warszawskiej hali „Torwar” zakończyła się IV edycja piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 18 000 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 i 12-13 lat. W sumie ponad 174 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników przystąpiło do rozgrywek na 1395 Orlikach w 16 województwach.

10.Triumf pływaków na krótkim basenie

W mistrzostwach Europy na krótkim basenie, rozgrywanych w stolicy Danii, polscy pływacy wywalczyli trzy medale: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, srebro na dystansie 50 m stylem grzbietowym, Paweł Korzeniowski, srebro na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz Radosław Kawęcki – złoto na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

 

Fot: sxc.hu
Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)

0 0 65 31 grudnia, 2013 News, Sport Grudzień 31, 2013

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.