Możliwości inwestycji w Polsce i na Ukrainie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Możliwości inwestycji w Polsce i na Ukrainie
Posted by

Możliwości inwestycji w Polsce i na Ukrainie

W MSZ Danii o możliwościach inwestycji i ekspansji na rynku polskim

Przedstawiciele ok. 70 duńskich firm uczestniczyli w seminarium nt. możliwości inwestycji w Polsce i na Ukrainie zorganizowanym w duńskim MSZ przez Ambasadę Królestwa Danii w Warszawie.

Na zaproszenie MSZ Danii, Ambasador Henryka Mościcka-Dendys wzięła udział w seminarium gospodarczym nt. możliwości, jakie zagranicznym inwestorom oferuje Polska i Ukraina. W wydarzeniu uczestniczyło około 70 przedstawicieli duńskich firm, w większości już obecnych i dynamicznie rozwijających się w Polsce, a zainteresowanych ekspansją czy to na Ukrainę, czy w innych krajach Europy Środkowej.

Niejednokrotnie Duńczycy nie zdają sobie sprawy z tego, jak blisko geograficznie leży Polska i jak podobne do duńskiego podejście do działalności gospodarczej mają Polacy. Tymczasem jesteśmy sąsiadami, mamy podobny sposób myślenia i prowadzenia biznesu, co bardzo ułatwia współpracę. Tylko w 2016 r. dwustronna wymiana handlowa Polski i Danii osiągnęła wysokość ponad 4 mld EUR – powiedziała Ambasador H. Mościcka-Dendys, otwierając konferencję zorganizowaną w siedzibie duńskiego MSZ przez zespół Ambasady Królestwa Danii w Warszawie.

Przedstawiciele takich podmiotów gospodarczych jak Danfoss, KMD oraz NEFCO, podkreślali potencjał oraz możliwości, jakie oferuje inwestorom rynek polski, w tym wykształcone kadry, wysokie standardy pracy, stabilny system prawny i niski poziom korupcji. Centralne położenie geograficzne naszego kraju oraz przychylny dla inwestycji klimat sprawiają, że firmy, które decydują się na obecność w Polsce, odnotowują szybki rozwój. Uczestnicy konferencji wskazywali też pozytywny wpływ środków pozyskanych z funduszy europejskich na rozwój kraju. Dyskutowano także o możliwościach współpracy polskich i duńskich spółek na rynku ukraińskim oraz zaangażowaniu obu kraju w proces reform wdrażanych przez rząd premiera V. Hrojsmana.

 

Źródło: Ambasada RP w Danii (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 335 13 lutego, 2017 Biznes, News, Polityka, Wydarzenia Luty 13, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.