Minimalna pensja w Danii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Minimalna pensja w Danii
Posted by

Minimalna pensja w Danii

Propozycja pensji minimalnej

 

Jeden z trzech największych duńskich związków zawodowych, Konfederacja Profesjonalistów w Danii (FTF), zrzeszający przede wszystkim zatrudnionych w sektorze publicznym, zaproponował wprowadzenie pensji minimalnej w Danii. Według Bente Sorgenfrey, przewodniczącej FTF, główną przyczyną zmiany stanowiska FTF w niniejszej kwestii ma być  znaczący napływ tańszej siły roboczej z Europy Wschodniej oraz kryzys gospodarczy. Ponadto zaakcentowała, iż doświadczenia z Niemiec, Norwegii i Islandii, w których wprowadzono pensje minimalne, wbrew obawom związków zawodowych, nie wpłynęło na zwiększenie odpływu ich członków. Do chwili obecnej niemal wszystkie organizacje zrzeszające pracowników i pracodawców w Danii systematycznie  odmawiały  wprowadzenia w Danii pensji minimalnej. Duński Związek Pracodawców (DA) wciąż jest przeciwny takiemu rozwiązaniu. W ocenie przewodniczącego DA Jørna Neergaarda Larsena, w ten sposób duński system może zostać unicestwiony. Z kolei Duńska Konfederacja Związków Zawodowych (LO) jeszcze nie ustosunkowało się do pomysłu FTF.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze

fot: copenhagen.trade.gov.pl

3 0 625 26 września, 2014 News, Praca Wrzesień 26, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.