Metro (Cash and Carry) opuszcza duński rynek

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Metro (Cash and Carry) opuszcza duński rynek
Posted by

Metro (Cash and Carry) opuszcza duński rynek

Niemiecka sieć handlowa Metro opuszcza Danię

 

 

Niemiecki właściciel sieci handlowej Metro (Cash and Carry), opuszcza duński rynek półhurtowy zaopatrujący firmy, który wg. firmy jest nasycony i zbyt mały, aby skutecznie na nim konkurować. Ponadto Metro, które miało w Danii tylko pięć placówek, stwierdziło wcześniej, iż oddział duński nie był rentowny od kilku lat.

Dyrektor zarządzający Metro na Danię – Charles Kay – stwierdził w oświadczeniu: „Biorąc pod uwagę fakt, że mimo intensywnych wysiłków nie udało nam się zwiększyć naszego udziału na duńskim rynku, ostatecznie zdecydowaliśmy wycofać się z niego”.

Dwa sklepy w Glostrup i Aarhus zostaną odsprzedane firmie cateringowej Euro Cater, co pozwoli zabezpieczyć ok. 300 miejsc pracy, podczas gdy pozostałe trzy sklepy w Aalborg, Kolding i Kopenhadze, zostaną zamknięte do końca 2014 r. Jednocześnie Metro potwierdziło, iż doszło do porozumienia z duńskimi związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników w sprawie 400 osób ze sklepów przeznaczonych do likwidacji.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze
fot: copenhagen.trade.gov.pl

2 0 211 28 października, 2014 Biznes, News Październik 28, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.