Kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Danii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Danii
Posted by

Kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Danii

Obowiązkowe kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Danii w języku polskim

 

W Danii każda firma i pracujący w niej pracownicy mają obowiązek współpracy na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy. W tym celu w każdej firmie zatrudniającej 10 lub więcej pracowników musi zostać stworzona organizacja ds. środowiska pracy, która składa się z wybranych pracowników i kierownictwa firmy. W tym zakresie obowiązuje zasada, że w firmie musi być przynajmniej taka sama liczba przedstawicieli ds. środowiska pracy jak kierowników prac, a każdy pracownik musi mieć zapewnioną możliwość kontaktu z przedstawicielem ds. środowiska pracy i przeprowadzenia rozmowy na temat warunków BHP.

Firmy zatrudniające do 9 osób nie mają obowiązku utworzenia organizacji ds. środowiska pracy, ale pracodawca musi zagwarantować, że współpraca na rzecz BHP oparta jest na dialogu i bezpośrednim kontakcie między kierownictwem a pracownikami firmy. W takiej firmie co najmniej raz w roku musi odbyć się narada w sprawie przebiegu współpracy na rzecz BHP oraz planów bezpieczeństwa na następny rok, a pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom dostęp do wszystkich niezbędnych i koniecznych informacji na temat BHP.

Wyjątek !!! stanowią firmy zatrudniające na placu budowy więcej niż 5 osób przez okres dłuższy niż 14 dni. Takie firmy mają obowiązek utworzenia organizacji ds. środowiska pracy.

W Danii obowiązkowe kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzone są przez wyspecjalizowane firmy. Jedną z takich firm, która organizuje kursy w języku polskim jest firma Arbejdsmiljøgruppen. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie http://arbejdsmiljoegruppen.dk/ Informacja o kursach w języku polskim dostępna jest na stronie http://arbejdsmiljoegruppen.dk/arbejdsmiljoekursus-paa-polsk-2/ Program kursów prowadzonych przez firmę Arbejdsmiljøgruppen zatwierdzony jest przez Duński Urząd Inspekcji Pracy oraz spełnia wymagania dotyczące obowiązkowego kształcenia dla przedstawicieli ds. środowiska pracy.

Firma organizuje kursy w różnych miastach w Danii. Najbliższy kurs w języku polskim odbędzie się w dniu 15 października 2015 roku w Hvidovre w hotelu Scandic. Kursy trwają przez trzy dni, 22 godziny i mogą być zorganizowane także w siedzibie firmy. Program kursu obejmuje następujące tematy: duńskie przepisy BHP, zapobieganie wypadkom, ocena ryzyka, APV (ocena miejsca pracy) i oraz informacje co można zrobić, aby poprawić warunki pracy. Kurs kończy się wręczeniem świadectwa.

Firma Arbejdsmiljøgruppen świadczy także inne usługi, które mogą być przydatne dla firm polskich, tj. usługi doradcze, księgowe, pomoc w zakresie tłumaczeń, ubezpieczeń, prawną, w przypadku kar nałożonych przez duńska policję, a także zakładanie firm w Danii oraz tworzenie stron internetowych dla firm w języku duńskim.

Więcej informacji o usługach świadczonych przez firmę Arbejdsmiljøgruppen można znaleźć pod adresem: https://denmark.trade.gov.pl/pl/f/download/fobject_id:198285

Źróddło: copenhagen.trade.gov.pl
Fot: własność redakcji

3 0 23 04 maja, 2016 News, Praca Maj 4, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.