Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Krzyż i korona – pokaz filmu
Posted by

Krzyż i korona – pokaz filmu

Zapraszamy na pokaz filmu „Krzyż i korona”, fabularyzowanego filmu dokumentalnego pokazującego początki chrześcijaństwa w Polsce

Film w reżyserii Zdzisława Cozaca powstał z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Pozwala on poznać najdawniejszą historię naszego kraju oraz przedstawia początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

W filmie, dzięki nowoczesnym komputerowym animacjom i historycznym rekonstrukcjom, odtworzono piastowskie grody, bitwy, dworskie uroczystości oraz sceny z codziennego życia w czasach Mieszka I. Film nie tylko pozwala poczuć atmosferę sprzed tysiąca lat ale też przybliża jeden z ciekawszych wątków polskiej historii wokół którego nadal toczą się gorące naukowe spory.

Pokaz odbędzie się w sali przy Kościele Św. Anny (Hans Bogbinders Allé 2K, 2300 København S) w dniu 31 marca o godzinie 19:45. Film z angielskimi napisami. Wstęp wolny.

Na projekcję filmu zapraszają: Ambasada RP w Kopenhadze oraz Polska Misja Katolicka w Kopenhadze.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: KRZYŻ I KORONA – AMBASADA RP (kopenhaga.msz.gov.pl)

1 0 626 29 marca, 2017 Dania, Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 29 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.