Klub Liderów Przyszłości w Warszawie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Klub Liderów Przyszłości w Warszawie
Posted by

Klub Liderów Przyszłości w Warszawie

Powstał Klub Liderów Przyszłości w Warszawie

 

Klub Liderów Przyszłości

W miniony czwartek (17 lipca 2014) w warszawskiej restauracji St. Antonio odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Liderów Przyszłości. Jego członkowie zostali wyłonieni w ramach programu „25/25. Młodzi liderzy na start”, odbywającego się pod patronatem Władysława Kosiniak-Kamysza – Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Wśród 25 Liderów znaleźli się m.in. Adam Bodnar, Rafał Brzoska, Joanna Erbel, Maria Seweryn, Olga Kozierowska, Dorota Masłowska, Artur Kurasiński, Michał Sadowski czy Patrycja Piekutowska.

Projekt realizuje Magazyn „Teraz Polska”, który przeprowadził cykl debat pod wspólnym tytułem „25/25. Młodzi liderzy na start”. Zaproszeni eksperci wytypowali 25 młodych liderów, którzy mają największą szansę uzyskać wpływ na kierunek rozwoju Polski w następnym ćwierćwieczu i pociągnąć za sobą swoje pokolenia.

– W roku rocznicy 25-lecia wolnej Polski, wśród wielu bilansów i podsumowań, brakuje głosu – co dalej z tą Polską? Chcieliśmy ten wielogłos wspomnieniowy uzupełnić o ten mówiący o przyszłości i wskazać wśród młodego pokolenia, liderów, którzy niebawem będą w stanie, nie tylko nie zaprzepaścić tego dziedzictwa, ale przede wszystkim nadać nową jakość  i dynamikę w rozwoju Polski – mówił Krzysztof Przybył, Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

W miniony czwartek laureaci odebrali oficjalne odznaczenia i postanowili zawiązać Klub Liderów Przyszłości, jako forum tworzenia idei istotnych dla rozwoju Polski, wypracowania wspólnego głosu w najważniejszych kwestiach dot. rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, czy krystalizowania przedsięwzięć istotnych dla rozwoju Polski. Klub powstał w otwartej formule, a lista członków-założycieli może się powiększać w zależności od działalności i dokonań innych liderów.

– Każdy z nas, dziś wyróżnionych jest człowiekiem, który ciężką pracą doszedł do określonych rezultatów w swojej dziedzinie, często związanej z promocją Polski (czy poprzez kulturę, naukę czy biznes). Nikt z nas nie jest już na początku drogi, ale w mocnym momencie swojej kariery zawodowej. To daje ogromną szansę, że nasz wspólny głos będzie się liczyć. Musimy przekonać ludzi, jak bardzo istotna jest korelacja i synergia wspólnego działania – mówi Patrycja Piekutowska, wybitna skrzypaczka, Liderka Przyszłości.

Wśród 25 Liderów Przyszłości znaleźli się (w kolejności alfabetycznej): Adam Bodnar, Janusz Bujnicki, Rafał Brzoska, Joanna Erbel, Agata Etmanowicz, Katarzyna Gierczak Grupińska, Łukasz Hardt, Leszek Jażdżewski, Olga Kozierowska, Sebastian Kulczyk, Artur Kurasiński, Wojciech Kuśpik, Dorota Masłowska, Łukasz Misiukanis, Grzegorz Piątek, Patrycja Piekutowska, Wojciech Przybylski, Michał Sadowski, Tomasz Sadzyński, Maria Seweryn, Kamila Sidor, Agnieszka Skala, Paweł Sroczyński, Sławomir Sierakowski, Darek Żuk.

– To duży zaszczyt znaleźć się w tej grupie. Z zaciekawieniem rozmawiałam z pozostałymi nominowanymi o ich doświadczeniach w tak różnych od mojej branżach. Możemy bardzo wielu rzeczy się od siebie nauczyć, wymieniać pomysłami i inspirować nawzajem – dodaje Kamila Sidor, współtwórczyni Geek Girls Carrots, Liderka Przyszłości.

Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio „Czwórka”.

Opisy laureatów:

1. Adam Bodnar

Doktor nauk prawnych, działacz społeczny. Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UW, wiceprezes zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prezes Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy, członek rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur.

2. Rafał Brzoska

Twórca, założyciel i współwłaściciel Grupy Integer.pl (właściciela Paczkomatów InPost oraz największej prywatnej poczty – InPost). Grupa zarządzana przez Rafała Brzoskęinicjuje i realizuje nowatorskie projekty biznesowe, promując w ten sposób innowacyjne rozwiązania Made in Poland.

3.Janusz Bujnicki

Profesor nauk biologicznych, kierownik laboratorium w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, członek Akademii Młodych Uczonych PAN, aktywista ruchu Obywatele Nauki, zdobywca grantu European Research Council, zwycięzca plebiscytu „Polacy z werwą” w kategorii nauka.

4. Joanna Erbel

Socjolożka miasta, polityk, fotografka, aktywistka, publicystka. Współzałożycielka Stowarzyszenia Duopolis, członkini zespołu „Krytyki Politycznej”, członkini zarządu koordynacyjnego Kongresu Ruchów Miejskich. Organizatorka szeregu debat i spotkań na temat przestrzeni publicznej.

5. Agata Etmanowicz

Wiceprezes Fundacji Impact, współzałożycielka Fundacji Polska bez Barier. Pracuje lokalnie i międzynarodowo, z ludźmi i dla ludzi – kiedyś w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz komitetach Rady Unii Europejskiej, dziś na hali sportowej z warszawską drużyną rugby na wózkach.

6. Katarzyna Gierczak Grupińska

Socjolog, MBA w zakresie HR, dyplomowany lider zmiany społecznej, prezes Fundacji Firmy Rodzinne w Poznaniu oraz dyrektor operacyjny oddziału FBN Poland – największej międzynarodowej sieci firm rodzinnych. Członek założyciel Inicjatywy Stowarzyszenia Firmy Rodzinne w Warszawie.

7. Łukasz Hardt

Dr hab. nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Instytutu Sobieskiego, sekretarz Zespołu Ekspertów Związku Dużych Rodzin 3+, współzałożyciel Akademii Familijnej w Polsce.

8. Leszek Jażdżewski

Publicysta i działacz społeczny. Współtwórca i redaktor naczelny liberalnego pisma „Liberté!”, współtwórca Igrzysk Wolności (Igrzyskawolnosci.pl).

9. Olga Kozierowska

Bizneswoman, dziennikarka, mentorka, trener biznesu, inicjatorka wsparcia i promocji kobiet w Polsce w życiu społecznym i gospodarczym. Stworzyła Sukces Pisany Szminką, pierwszą w Polsce organizację kompleksowo wspierającą przedsiębiorczość́ kobiet.

10. Sebastian Kulczyk

Menedżer, prezes zarządu Kulczyk Investments, międzynarodowej grupy kapitałowej działającej w 30 krajach na 4 kontynentach. Ma doświadczenie w kierowaniu spółkami działającymi w sektorze nowych technologii i elektronicznego biznesu. Pracował w departamencie mediów cyfrowych SonyBMG w Nowym Jorku. Współpracował ze spółkami z obszaru new-tech, m.in.: Beyond.pl, GoldenSubmarine, Stanusch Technologies.

11. Artur Kurasiński

Współtwórca serwisów Fokus i Launch. Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery.

12. Wojciech Kuśpik

Prezes i akcjonariusz Grupy PTWP, twórca i wydawca specjalistycznych mediów. Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej imprezy biznesowej w centralnej Europie.

13. Dorota Masłowska

Pisarka, dramaturg, felietonistka, kompozytorka, piosenkarka, producentka muzyczna. Laureatka Nagrody Literackiej Nike (2006) za powieść „Paw królowej”.

14. Łukasz Misiukanis

Założyciel największej agencji social media w Polsce, która w styczniu br. stała się częścią agencji Isobar Poland, wchodzącej w skład globalnego holdingu reklamowego Dentsu Aegis Network. Interesuje się e-commerce, rozwojem Internetu oraz mediami społecznościowymi. Członek Mensy.

15. Grzegorz Piątek

Krytyk i popularyzator architektury, kurator, współtwórca i prezes fundacji Centrum Architektury. Autor wielu publikacji i wystaw o architekturze i mieście, zdobywca Złotego Lwa na Biennale Architektury w Wenecji w 2008 r. W 2013 r. pełnił funkcję naczelnika wydziału estetyki w warszawskim ratuszu.

16. Patrycja Piekutowska

Wybitna skrzypaczka i pedagog, doktor habilitowany sztuk muzycznych i profesor nadzwyczajny. Od 17 lat koncertuje, wystąpiła w 32 krajach na 5 kontynentach. Promuje z wielkim sukcesem muzykę polską XX wieku. Nagrała 10 solowych albumów.

17. Wojciech Przybylski

Red. naczelny „Res Publiki Nowej” oraz „Visegrad Insight”. Inicjator projektu „DNA Miasta”. Twórca „New Europe 100” – listy promującej „challengerów”, przebojowych twórców, przedsiębiorców, polityków.

18. Michał Sadowski

Założyciel Brand24 SA, firmy zajmującej się monitoringiem Internetu. Laureat tytułu Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja social media”.

19. Tomasz Sadzyński

Urzędnik administracji publicznej, w 2010 r. p.o. prezydenta miasta Łodzi, od trzech lat prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – jednej z najlepiej ocenianych SSE w Polsce.

20. Maria Seweryn

Aktorka, reżyser teatralny. Współzałożycielka i członkini zarządu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury, która prowadzi Teatr Polonię i Och-Teatr w Warszawie.

21. Kamila Sidor

Przedsiębiorca społeczny, współtwórczyni i CEO międzynarodowej społeczności Geek Girls Carrots. Wspiera inicjatywy społeczne, m.in. „Link do Przyszłości”, mający na celu zachęcenie młodzieży do wyboru kariery w IT.

22. Agnieszka Skala

Doktor ekonomii, badaczka, edukatorka i promotorka przedsiębiorczości w obszarze wysokich technologii. Adiunkt na Politechnice Warszawskiej, współzałożycielka/prezes Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest.

23. Paweł Sroczyński

Inicjator Cohabitatu, projektu który redefiniuje pojęcie postępu i przywraca równowagę w relacjach człowieka ze środowiskiem. Propagator wizji regeneratywnej ekonomii open source oraz technologii low-tech przy budowie siedlisk życia ludzi.

24. Sławomir Sierakowski

Publicysta, socjolog, krytyk literacki, twórca środowiska lewicowego wokół „Krytyki Politycznej”, której jest redaktorem naczelnym i wydawcą. Dyrektor Instytutu Studiów Zaawansowanych w Warszawie.

25. Dariusz Żuk

Prezes Polski Przedsiębiorczej – ekosystemu dla startupów, oferującego narzędzia do testowania (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości), inwestowania (AIP Seed Capital) oraz akcelerowania biznesu (AIP Business Link).

 

2 0 113 18 lipca, 2014 News, Organizacje Lipiec 18, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.