Instalacja polskiej projektantki na kopenhaskiej dzielnicy Vesterbro

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Instalacja polskiej projektantki na kopenhaskiej dzielnicy Vesterbro
Posted by

Instalacja polskiej projektantki na kopenhaskiej dzielnicy Vesterbro

Polska projektantka w Danii

Praca Izabeli Bołoz ma formę długich schodów, które wiodą na szczyt ogrodzenia. Surrealistyczny projekt służy ludziom w różnoraki sposób, np. do zabawy czy odpoczynku oraz tworzy miejsce spotkań w dzielnicy. Projekt Izabeli Bołoz przy ulicy Sonder Boulevard został zainaugurowany 12 czerwca i będzie służył mieszkańcom Vesterbro przez cały rok.

Instalacja „Staircase” jest elementem projektu Byens Hegn – Cool Construction, w ramach którego kopenhaskie Metro zaprasza ciekawych międzynarodowych artystów i projektantów do prezentacji swoich prac na ogrodzeniach otaczających place budowy nowej linii metra.

Organizatorami instalacji są Metroselskabet, Kreativt Forum oraz Områdefornyelsen Vesterbro przy wsparciu Ambasady Polskiej w Kopenhadze.

Żródło: materiały pochodzą ze strony http://kopenhaga.msz.gov.pl

Fot: freeimages.com

1 0 88 08 lipca, 2015 Kultura i sztuka, News Lipiec 8, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.