Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Informatyzacja i digitalizacja sektora zdrowia
Posted by

Informatyzacja i digitalizacja sektora zdrowia

Grupa Wyszehradzka dyskutuje o informatyzacji i digitalizacji sektora zdrowia

Realizując priorytety polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, Ambasada RP w Kopenhadze zorganizowała wraz z partnerami duńskimi seminarium na temat cyfryzacji służby zdrowia, którego celem była wymiana doświadczeń i kontaktów między ekspertami z dziedziny e-zdrowia i telemedycyny.

Seminarium, zorganizowane 3 kwietnia br., rozpoczęła prezentacja Healthcare Denmark, partnera wydarzenia, w którym udział wzięły instytucje odpowiedzialne za sektor opieki zdrowotnej i przedsiębiorcy z państw V4 oraz Danii. W trakcie konferencji przedstawiono duńską strategię informatyzacji sektora zdrowia, opartą o cztery główne zasady: decentralizację, powszechne zastosowanie, bezpłatny i równy dostęp, finansowanie ze środków publicznych. Dla DK szerokie zastosowanie telemedycyny i e-usług to metoda na obniżenie kosztów funkcjonowania służby zdrowia, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów opieki medycznej. Swoje rozwiązania w tym zakresie, stosowane nie tylko w DK, ale także państwach wyszehradzkich, miały szansę zaprezentować Falck i Asseco, które było jednym z partnerów wydarzenia.

„Temat wykorzystania nowych technologii w medycynie jest niezwykle nośny, zwłaszcza że informatyzacja w coraz większym stopniu obejmuje także sektor ochrony zdrowia. W Polsce pracujemy nad platformą gromadzenia i udostępniania zasobów cyfrowych, staramy się także wykorzystywać doświadczenia innych krajów. Cieszę się, że dzisiejsze seminarium zdołało zgromadzić tylu uczestników. Dziękuję też partnerom wydarzenia, Dansk Erhverv (Duńskiej Izbie Handlowej) oraz Healthcare Denmark za zaangażowanie i wolę współpracy” – podkreśliła ambasador H. Mościcka-Dendys, otwierając seminarium.

Wydarzenie zgromadziło ok. 70 osób, zaś przed jego rozpoczęciem przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się – w ramach dwóch wizyt studyjnych – z projektem rozbudowy kopenhaskiego szpitala w Bispebjerg oraz wdrożonymi już rozwiązaniami w zakresie telemedycyny.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: kopenhaga.msz.gov.pl

1 0 549 12 kwietnia, 2017 News, Polityka, Zdrowie 12 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.