Import żywności z Danii - Rosyjskie embargo

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Import żywności z Danii – Rosyjskie embargo
Posted by

Import żywności z Danii – Rosyjskie embargo

Rosja łagodzi embargo na import żywności z Danii

 

Rosja zasygnalizowała chęć złagodzenia swojej twardej postawy ograniczając sankcje na import niektórych duńskich ubocznych produktów spożywczych.

Po wizycie w grudniu 2014 r. w Danii rosyjskich służb weterynaryjnych, te postanowiły zezwolić na import towarów z dwóch duńskich ubojni należących do Danish Crown, tj. m.in. świńskich nóżek wykorzystywanych do karmienia zwierząt.

Rosjanie wstrzymali import z Danii w październiku ubiegłego roku jako formę dodatkowego embarga na produkty rolne z UE.

Dyrektor Wydziału Handlu Międzynarodowego w duńskim Urzędzie ds. Weterynarii i Żywności – Troels Vensild – stwierdził, iż nie rozumie dlaczego tylko dwie z trzech duńskich ubojni będą mogły obecnie eksportować.

„Otrzymaliśmy wstępne sprawozdanie w języku rosyjskim, które wskazuje, że DC Holsted i DC Aalborg zostały zatwierdzone i mogą wznowić eksport produktów ubocznych. Z kolei Hjalmar Nielsen (trzecia z ubojni) nie została zatwierdzona i nadal będzie figurować na liście firm objętych restrykcjami. Ponadto będziemy kontynuować dialog z władzami rosyjskimi na temat tego, w jaki sposób ponownie umożliwić eksport firmom, które nie zostały skontrolowane”.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony copenhagen.trade.gov.pl
Fot: copenhagen.trade.gov.pl

1 0 9 15 stycznia, 2015 Biznes, News Styczeń 15, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.