Gdzie Polacy mogą wybrać się na majówkę

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Gdzie Polacy mogą wybrać się na majówkę
Posted by

Gdzie Polacy mogą wybrać się na majówkę

5 propozycji na majowy wyjazd od KAYAK.pl

 

Wyjazdy na długi weekend majowy na dobre wpisały się w urlopowe plany Polaków. W tym roku kalendarz nie rozpieszcza i ukochana majówka trwa zaledwie 3 dni, warto zatem rozważyć bardziej elastyczne terminy podróży. Przy użyciu funkcji Explore KAYAK.pl sprawdził, gdzie można się udać, wybierając kierunek w ostatniej chwili, by nie zrujnować domowego budżetu i zaznać prawdziwie letnich temperatur.

Poniżej przedstawiamy propozycję miejsc, do których można dolecieć za mniej niż 1000 zł (cena biletu w obie strony). Dodatkowym atutem tych lokalizacji są panujące tam warunki atmosferyczne – temperatura nie spadnie poniżej 20ºC.

Marrakesz, Maroko, 6 dni, od 648 zł

Ta propozycja zakłada wylot z Warszawy w drugim tygodniu maja na 6 dni (8-13.05). Loty odbywają się z przesiadką w Mediolanie. W drodze powrotnej różnica pomiędzy lądowaniem a startem wynosi aż 7 godzin, co pozwala na swobodną wizytę w mieście. Miejsca docelowego raczej zachwalać nie trzeba – Marrakesz to dla wielu Europejczyków synonim egzotyki. Kolorowe domy, klimatyczne uliczki i tętniący życiem plac Jemaa el-Fna przyciąga ciekawych świata jak magnes.

Luqa, Malta, 8 dni, od 429 zł

8 dni na Malcie w drugiej połowie maja… to już brzmi jak regularny urlop. Wyspa pełna jest atrakcji dla zwiedzających, szczególnie ciekawych dla filmowych maniaków. Nie bez powodu nazywana jest śródziemnomorskim Hollywood, tam bowiem nagrywane były zdjęcia do takich produkcji, jak Troja, Alexander, Asterix i Obelix Misja Kleopatra czy Kod Da Vinci. Połączenie, z przesiadką w Mediolanie. Wylatując w środę (13.05) i wracając tydzień później (20.05), trzeba liczyć się z wydatkiem od ok. 429 zł.

Ateny, Grecja, 4 dni, od 257 zł

Greckie wyspy to jeden z niesłabnących na popularności kierunków wakacyjnych podróży. Tymczasem z podwarszawskiego Modlina możemy polecieć bezpośrednio do Aten – stolicy Grecji i kolebki europejskiej kultury. Prawie pełne trzy dni na miejscu pozwolą zarówno na dokładne zwiedzenie najważniejszych zabytków, jak i na spokojne spacery po mieście. Najkorzystniejsze ceny czekają na podróżnych, którzy zdecydują się na wylot w poniedziałek wieczorem (11.05), a powrót w czwartek popołudniu (14.05).

Belgrad, Serbia, 7 dni, od 453 zł

Stolica Serbii stale zyskuje sympatię zachodnich Europejczyków. Pomimo braku dostępu do morza oferuje atrakcje dla każdego. Belgrad pełen jest zabytkowego budownictwa, ale też tętni życiem całą noc, co oznacza, że jest idealnym kierunkiem dla młodych i aktywnych osób. Niecałe dwie godziny lotu, bezpośrednie połączenie i… można cieszyć się tygodniowym wypoczynkiem (22-29.05)!

Marsylia, Francja, 2 dni, od 347 zł

To nieco zapomniane, lecz pełne uroku miasto portowe, nie bez powodu zyskało miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2013 roku. Wielokulturowe dziedzictwo miasta oraz awangardowy charakter jego współczesnej sztuki z pewnością zyska uznanie wszystkich wrażliwych na estetyczne walory podróży. Dwa dni w pełnym słońca mieście na długo pozwolą naładować wewnętrzne baterie. Do Marsylii polecieć można bezpośrednio z lotniska Warszawa Modlin. Korzystne ceny czekają na podróżnych, którzy zaplanują wylot w niedzielę popołudniu, a powrót w środę rano (24-27.05).

UWAGI

Ceny lotów podane zostały zgodnie z wyszukiwaniami przeprowadzonymi w okresie 13.04-20.04 na połączenia realizowane w okresie od 1.05.2015 do 31.05.2015, spełniające następujące kryteria: cena do 1000 zł, pogoda do 20ºC.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.pl

2 0 144 02 kwietnia, 2016 News, Turystyka Kwiecień 2, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.