Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Festiwal CPH DOX
Posted by

Festiwal CPH DOX

Polskie filmy na festiwalu CPH DOX

W programie rozpoczętego wczoraj Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych CPH DOX uczestniczyć będą polscy filmowcy.

Organizatorzy tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych CPH DOX zakwalifikowali do programu dwa polskie filmy, jak również zaprosili polskich filmowców do udziału w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi.

Film „Photon” w reżyserii Normana Leto pokazany zostanie w ramach serii „Before and after science”. To fascynująca próba pokazania historii dosłownie wszystkiego, od Wielkiego Wybuchu, poprzez ewolucję wszystkich form życia na przestrzeni epok, do przewidywań nieznanej jeszcze przyszłości. Piękne wizualizacje największych zagadek nauki są z jednej strony skłaniającą do refleksji lekcją fizyki, z drugiej próbą zbudowania mostu pomiędzy abstrakcyjnymi badaniami naukowymi, a komunikowaniem ich idei i wyników. Po seansie zaplanowanym w dniu 18 marca br. w kopenhaskiej Cinemateket reżyser spotka się z publicznością.

Norman Leto będzie również jednym z wykładowców w ramach projektu „Science Class”, stanowiącego część DOX: Academy, specjalnych kursów dla studentów szkół filmowych i artystycznych. Weźmie także udział w panelu poświęconym nauce i filmom (Science and film), odbywającym się w dniu 21 marca br. jako część bloku CPH: Conference.

Informacje o seansach filmu “Photon” oraz o biletach znajdują się: https://cphdox.dk/program/film/?id=52
Informacje o panelu „Science and film” w ramach CPH Conference znajdują się: https://cphdox.dk/mere-end-film/cphconference/

Film „Wszystkie nieprzespane noce” to fabularyzowany dokument Michała Marczaka, nagrodzony za reżyserię na Festiwalu Sundance w 2016 r. Opowiada historię dwójki przyjaciół przemierzających nocami Warszawę i wszystkie jej atrakcje. Rzeczywistość miesza się na ekranie z marzeniami, które ma się tylko w wieku lat dwudziestu, gdy przyszłość stoi otworem i nie ma się nic do stracenia. Michał Marczak jest uznanym młodym twórcą balansującym na granicy dokumentu i fabuły. Jego kontrowersyjny film „Fuck for Forest” był w 2013 r. najczęściej wyświetlanym za granicą polskim dokumentem.

Informacje o seansach filmu „Wszystkie nieprzespane noce” oraz o biletach znajdują się: https://cphdox.dk/program/film/?id=90

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: kopenhaga.msz.gov.pl

2 0 187 20 marca, 2017 Dania, Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Marzec 20, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.