Eurowizja 2014 w Kopenhadze

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Eurowizja 2014 w Kopenhadze
Posted by

Eurowizja 2014 w Kopenhadze

Eurowizja 2014 – serdecznie zapraszamy

Jak poinformowało publiczne Danmarks Radio, w Kopenhadze odbędzie się 59. Konkurs Piosenki Eurowizji. Edycja datowana na 6, 8 i 10 maja firmowana będzie hasłem „Join Us”, czyli „dołącz do nas.

Stolica Danii już trzeci raz przygotuje ten konkurs. Pierwszy raz miało to miejsce w w 1964 roku po zwycięstwie duetu Grethe & Jørgen Ingmann (rok wcześniej wystąpili w Londynie z piosenką „Dansevise”. Ponowne zwycięstwo Danii miało miejsce w Sztokholmie. Natomiast w 2000 r. Europa została podbita przez Olsen Brothers utworem Fly On The Wings Of Love. Dzięki temu zapewniono Duńczykom organizację festiwalu. W 2001 r. Eurowizja była przygotowana w Parken Stadium w Kopenhadze.

Gdy zwyciężyła Emmelie de Forest do zmagań o organizowanie Eurowizji 2014 przystąpiło 5 miast: Kopenhaga, Herning, Fredericia, Horsens i Aalborg. Ostatnia aglomeracja wycofała się 17 czerwca z uwagi na brak zaplecza noclegowego. W jej ślady poszła też 25 czerwca Federicia – przyczyną była niemożność spełnienia przez areny wymogów organizatorów. Spośród pozostałych trzech miast wybrano Kopenhagę jako spełniającą wszelkie kryteria.

Publiczność, artyści oraz dziennikarze przyjęci będą w B&W Hallerze – hali, która jest zlokalizowana na wyspie Refshaleoen. Znajduje się ona przy porcie przynależnym Kopenhadze działającym niegdyś jako stocznia. Teraz, do maja tego roku, ma przejść metamorfozę. Obiekt zadowala swoim potencjałem zarówno organizatorów – Denmarks Radio, jak też Europejską Unię Nadawców.

Niebawem mają być ogłoszone informacje dotyczące cen i możliwości zakupu biletów jak też możliwości kwaterunkowych. Jak na razie udział w najbliższej Eurowizji potwierdziło 25 państw.

Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

EKOGALA w maju 2014
Imprezy targowe w Danii w 2014 roku
– Wydarzenia kulturalne w Danii
– Polskie imprezy w Kopenhadze

3 0 12 19 marca, 2014 Dania, Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Wydarzenia Marzec 19, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.