Erhvervsstyrelsen - Duński Urząd ds. Działalności Gospodarczej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Erhvervsstyrelsen – Duński Urząd ds. Działalności Gospodarczej
Posted by

Erhvervsstyrelsen – Duński Urząd ds. Działalności Gospodarczej

Erhvervsstyrelsen tworzy punkt kontaktowy do obsługi funduszu UE

 

Unia Europejska wygospodarowała fundusz z budżetem ok. 187 mld DKK, z przeznaczeniem dla krajowych operatorów mogących pośredniczych w udzielaniu kredytów dla firm z utrudnionym dostępem do kapitału, tzw. firm podwyższonego ryzyka.

Celem zagospodarowania części wspomnianych środków i z myślą głównie o duńskich małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP), Duński Urząd ds. Działalności Gospodarczej (Erhvervsstyrelsen) utworzył specjalny punkt kontaktowy.

W opinii Louise Riisgaard, Głównego Konsultanta Duńskiej Izby Handlowej, istotnego znaczenia nabiera fakt, iż w Danii istnieją banki, w tym również podmioty finansowe, mogące skutecznie pozyskać znaczną część środków finansowych z nowego funduszu unijnego. Ponadto stwierdziła, iż uzyskanie środków z funduszu obarczone jest dużą biurokracją, dlatego istotne jest utrzymywanie ścisłych kontaktów administracji publicznej z biznesem.

Duńska Izba Gospodarcza zwróciła również uwagę, iż punkt kontaktowy Erhvervsstyrelsen będzie czynny wyłącznie do końca 2014 r., choć idealnie byłoby gdyby jego funkcjonowanie przedłużono, w sytuacji, gdyby środki finansowe z funduszu były wciąż dostępne w 2015 r.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony copenhagen.trade.gov.pl

Fot: copenhagen.trade.gov.pl

1 0 158 29 września, 2014 News, Polityka Wrzesień 29, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.