Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Dwudniowa wizyta studyjna w Danii
Posted by

Dwudniowa wizyta studyjna w Danii

Przedstawiciele polskich gmin i miast z wizytą w Kopenhadze

W ramach dwudniowej wizyty studyjnej Danię odwiedzili wójtowie i burmistrzowie z 15 polskich miast i gmin. Dyskutowano przede wszystkim o znaczeniu i potencjale zielonych technologii dla rozwoju lokalnego. Głównym celem przedsięwzięcia było wykorzystanie bogatych doświadczeń duńskich w tym zakresie, w tym zapoznanie się z najlepszymi praktykami tak w aspekcie praktycznej realizacji projektów, jak i dialogu społecznego.

Bardzo się cieszę, mając okazję powitać Państwa w Danii. Państwa zainteresowane wykorzystaniem duńskich doświadczeń w obszarze zielonych technologii dowodzi, jak poważnie polskie społeczności lokalne podchodzą do tematyki modernizacji, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań urbanistycznych czy redukcji kosztów dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, od energetyki solarnej po biomasę – podkreśliła ambasador Henryka Mościcka-Dendys, otwierając spotkanie delegacji z przedstawicielami duńskiego biznesu i administracji.

Projekt realizowany był we współpracy z organizacją State of Green, gdzie delegacja spotkała się m.in. z przedstawicielami władz miasta Kopenhagi, by dyskutować nie tylko o innowacyjnych urbanistycznych rozwiązaniach stosowanych w duńskiej stolicy, ale też zaprezentować własne doświadczenia i oczekiwania we wdrażaniu technologii OZE. Wójtowie i burmistrzowie wysłuchali ponadto prezentacji dotyczącej tworzenia mikroklastrów w Danii oraz spotkali się z ekspertami polskimi, pracującymi w duńskich instytucjach związanych z sektorem zielonych technologii.

W drugim dniu wizyty w Danii polska delegacja odwiedziła wyspę Samsø, która  jest swoistym „laboratorium” dla duńskich rozwiązań z zakresu OZE, a także ważnym punktem odniesienia w kontekście wdrażania innowacyjnych rozwiązań na terenie samej Danii.

Wydarzenie wpisuje się w priorytety polskiej polityki zagranicznej dot. rozwoju współpracy samorządów, promocji innowacyjności i nowych technologii, a także stanowi dobry przykład operacjonalizacji polsko-duńskiego porozumienia międzyrządowego o wzmocnionej współpracy z 2015 r. Jest także konsekwencją rozmów na poziomie resortów energii obu krajów zainicjowanych jesienią 2016 r.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 364 28 listopada, 2016 Ekologia, News, Wydarzenia 28 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.