Duńskie rozwiązania w systemach wodociągowych

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Duńskie rozwiązania w systemach wodociągowych
Posted by

Duńskie rozwiązania w systemach wodociągowych

Duńskie rozwiązania w kanalizacji i wodociągach

Wymiana doświadczeń, prezentacja najlepszych dostępnych technologii oczyszczania ścieków i nowoczesne sposoby zarządzania siecią wodno-kanalizacyjną to główne tematy polsko-duńskiego seminarium pod tytułem „Woda i ścieki. Nowoczesne technologie i rozwiązania w Danii”. Współgospodarzami spotkania, które odbyło się 13 maja na terenie warszawskich Filtrów, byli Kirsten Brosbol, minister środowiska Danii i Sławomir Brodziński, wiceminister środowiska RP.

– Serdecznie dziękuję naszym duńskim gościom, Pani Minister Kirsten Brosbol, że dzielą się swoim doświadczeniem i prezentują nam nowoczesne rozwiązania zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi oraz technologiami oczyszczania ścieków. Na nasze seminarium nie przypadkiem wybraliśmy warszawskie Filtry. To najstarsza części Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które jednocześnie użytkuje największą w Europie zmodernizowaną oczyszczalnią ścieków „Czajka” – powiedział minister Brodziński.

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w Polsce realizowane są m.in. w ramach Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych (KPOŚK). Program ten jest wdrażany od 2003 r.

– Bardzo dużo udało się nam już zrobić. W latach 2003 – 2012 wybudowano m.in. ponad 63 km sieci kanalizacyjnej oraz 324 nowe oczyszczalnie ścieków komunalnych. Przeprowadzono także 909 innych inwestycji dotyczących rozbudowy i/lub modernizacji istniejących oczyszczalni ścieków – dodał wiceminister. Koszt przeprowadzonych do tej pory inwestycji to ok. 46 mld zł, w tym ok. 32,5 mld zł przeznaczono na sieć kanalizacyjną oraz 13,5 mld zł na oczyszczalnie ścieków.

Po seminarium, na terenie Filtrów, odbyło się także spotkanie następcy tronu Danii księcia Fryderyka z Ministrem Środowiska, Maciejem Grabowskim.

Fot: Ministerstwo Środowiska
Źródło: materiały pochodzą ze strony ekogroup.info | ekologia | recykling

Polecamy artykuły:

EKOGALA w maju 2014
Strefy niskiej emisji spalin w Danii
Gdzie są Twoje śmieci?
Przyroda jest największym skarbem Finlandii

1 0 355 20 maja, 2014 Ekologia, News, Wydarzenia 20 maja, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.