Duńscy bezrobotni mają otrzymywać zachęty do 9.000 DKK

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Duńscy bezrobotni mają otrzymywać zachęty do 9.000 DKK
Posted by

Duńscy bezrobotni mają otrzymywać zachęty do 9.000 DKK

Duńscy bezrobotni mają otrzymywać zachęty do 9.000 DKK celem ich motywowania do poszukiwania pracy i powrotu na rynek pracy.

 

W ramach nowego rządowego projektu premiowania nowych miejsc pracy, wszyscy bezrobotni, którzy byli bez pracy przez co najmniej rok, będą uprawnieni do zwolnień podatkowych w wysokości 1.500 DKK miesięcznie przez pierwsze sześć miesięcy od momentu podjęcia nowego zajęcia.

Na konferencji prasowej minister finansów Bjarn Corydon stwierdził, że mimo oznak polepszenia sytuacji gospodarczej kraju i prawdopodobnie zwiększenia zapotrzebowania na nowych pracowników w ciągu najbliższych lat, wielu z tych, którzy byli na bezrobociu zbyt długo, potrzebują obecnie pomocnej dłoni żeby móc wrócić na rynek pracy.

Z kolei minister gospodarki Morten Østergaard nazwał projekt „dodatkowa zachęta dodatkową szansą”. Ponadto zaakcentował: „moją ambicją jest, aby zobaczyć 3 mln osób na rynku pracy i dlatego ten rząd jest gotowy do przyjęcia nowych sposobów myślenia i koncepcji”.

Rząd Danii przyjął, iż szacunkowo program będzie kosztował 82 mln DKK. W założeniu ma to być ostatni pakiet na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy, wspierający rozwój regionów borykających się z największymi problemami oraz pośrednio stymulujący sektor biznesu.

Inną propozycją jest projekt pomocy obejmujący zwolnienia podatkowe, szacowany na ok. 100 mln DKK, skierowany do biznesu tworzącego zaawansowane technologie wykorzystywane przy produkcji. W ramach projektu mają być wypracowane nowe przepisy premiujące firmy inwestujące w badania i rozwój.

Źródło: copenhagen.trade.gov.pl
Fot: copenhagen.trade.gov.pl

1 0 27 12 kwietnia, 2016 News, Praca Kwiecień 12, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.