Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Dania przoduje w opiece medycznej
Posted by

Dania przoduje w opiece medycznej

Z raportu brukselskiego instytutu Health Consumer Powerhouse wynika, że ponownie to Dania przoduje w rankingach na najlepszą opiekę medyczną.  Duńska służba zdrowia oferuje darmowe usługi. Oczywiście za wizytę u dentysty czy fizjoterapeuty zapłacisz ze swojej kieszeni, ale i tutaj w wielu przypadkach można postarać się o dofinansowanie. Wybierając się do Danii należy pamiętać o zabraniu ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dzięki niej można bezpłatnie korzystać z opieki medycznej, jednak traci ona ważność w momencie podjęcia pracy.

Aby bezpłatnie korzystać z usług duńskiej opieki zdrowotnej należy dopełnić kilku formalności. Po pierwsze zarejestrować się w krajowym rejestrze ludności w urzędzie gminy, następnie wybrać grupę ubezpieczeniową, co pozwoli na wyrobienie żółtej karty ubezpieczenia zdrowotnego i numeru CPR.

Wizytę u lekarza należy uprzednio umówić. Trzeba też pamiętać o zabraniu ze sobą karty EKUZ lub żółtej karty. Dane lekarzy można znaleźć w duńskim serwisie: www.sundhed.dk.

Pobyt w szpitalu dla posiadaczy żółtej karty jest bezpłatny. Jednak w przypadku posiadania tylko karty EKUZ bezpłatny będzie tylko przejazd karetką, za resztę trzeba będzie zapłacić.
W przypadku wykupywania recept można liczyć na wieloprocentowe zniżki. Kiedy zaistnieje potrzeba nagłej pomocy, można skontaktować się z pogotowiem lekarskim w godzinach od 8.00 do 16.00. W przypadku zagrożenia życia należy dzwonić pod 112.

 

fot: sxc.hu

3 0 59 04 lutego, 2010 News, Przewodnik, Służba zdrowia, Zdrowie Luty 4, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.