Czy Polacy korzystają z jogi śmiechu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Czy Polacy korzystają z jogi śmiechu
Posted by

Czy Polacy korzystają z jogi śmiechu

Joga śmiechu gwarancją zdrowia

 

Nie potrzeba poczucia humoru, by się śmiać. Dzięki jodze śmiechu możemy nauczyć się dostrzegać coś zabawnego w każdej sytuacji. Nie tylko poprawi to nasze samopoczucie, lecz także wzmocni organizm.

Joga śmiechu jest uznaną na świecie formą relaksu, która łączy ćwiczenia polegające na śmianiu się z ćwiczeniami oddechowymi i innymi relaksacyjnymi. Czerpie z badań naukowych, które pokazują, że dla naszego ciała nie ma różnicy między śmiechem wywołanym na życzenie a naturalnym. W obu przypadkach są wytwarzane endorfiny, otrzymujemy duże dawki tlenu i energii oraz poprawia się nam samopoczucie. Ponadto, kiedy się śmiejemy, wzmacniamy system immunologiczny oraz wspomagamy samoleczenie organizmu.

„Na zajęciach śmiejemy się w grupie. Utrzymujemy przy tym kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami. Po kilku chwilach od wywołania śmiechu na życzenie przechodzimy do tego naturalnego. W ten sposób potrafimy wygenerować szczerą radość” – mówi serwisowi infoWire.pl Dominika Witkowska z Fundacji „Jogini Śmiechu”.

Aby uzyskać pierwsze wyczuwalne korzyści płynące z uprawiania jogi śmiechu, należy śmiać się – głośno i „z brzucha” – przynajmniej 10 minut dziennie, przez 40 dni. „Zwróćmy uwagę, że zazwyczaj nieprzerwanie śmiejemy się nie dłużej niż przez minutę. Dla organizmu to zbyt krótki czas, aby skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw śmiechu” – podkreśla rozmówczyni.

Zajęcia z jogi śmiechu odbywają się w licznych szkołach, firmach, ośrodkach dla seniorów czy na spotkaniach grup samopomocowych dla chorych na raka. Nawet pojedynczy udział w „sesji śmiechu” pomaga rozładować stres i „włączyć w sobie opcję na radość”.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 0 330 08 lipca, 2016 News, Zdrowie 8 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.