Bakteria listerii w Danii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Bakteria listerii w Danii
Posted by

Bakteria listerii w Danii

Bakteria listerii znaleziona w nowej firmie – obawy przed epidemią pomoru świń

Po zakażeniu bakterią listerii i śmierci 13 osób w wyniku spożycia skażonych wyrobów wędliniarskich duńskiej firmy Jorn A. Rullepølser, kolejna firma z branży – Delikas Hammel – została zamknięta 20 sierpnia br. przez duński sanepid, po wykryciu niebezpiecznych bakterii w dziale krojenia i pakowania. Firma wycofała z obiegu wszystkie produkty sprzedawane między 8 a 19 sierpnia br. Jednocześnie okazało się, że 105 kolejnych osób zostało zakażonych równie niebezpieczną, odporną bakterią gronkowca (MRSA  CC398) w czerwcu br., która spowodowała śmierć kolejnych 5 osób w tym roku.

Profesor Hans Jorn Kolmos ze szpitala w Odense ostrzega o „epidemii, która jest poza kontrolą”. Rzecznik prasowy duńskiej  koalicji kilku lewicowych partii politycznych. – Per Clausen – stwierdził, że jeszcze nigdy tak wiele osób nie zostało zakażonych w jednym miesiącu i zgodził się z profesorem, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Około 70% duńskiej hodowli trzody chlewnej jest zakażonych MRSA CC398. Jednakże bakteria staje się niebezpieczna wyłącznie w sytuacji, gdy w trzodę wtłaczane są zbyt duże ilości antybiotyków co sprawia, że bakterie stają się odporne. Według wstępnych doniesień, bakterie początkowo rozprzestrzeniały się przechodząc z trzody na ludzi, jednakże na kolejnym etapie zostawały przekazywane między ludźmi.

 

Żródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Kopenhadze

Fot: copenhagen.trade.gov.pl

2 0 183 12 września, 2014 Ekologia, News, Zdrowie 12 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.