Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Ambasador RP w Esbjerg
Posted by

Ambasador RP w Esbjerg

Wizyta Ambasador H. Mościckiej-Dendys w Esbjerg

Współpraca gospodarcza, w tym w sektorze energii oraz nowych technologii była głównym przedmiotem jednodniowej wizyty Ambasador RP w Esbjerg – centrum sektora wydobycia ropy i gazu w Danii.

Współpraca gospodarcza, w tym w sektorze energii oraz nowych technologii była głównym przedmiotem jednodniowej wizyty Ambasador Henryki Mościckiej Dendys w Esbjerg, które jest centrum sektora wydobycia ropy i gazu w Danii oraz coraz ważniejszym ośrodkiem rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych.

Podczas spotkania z burmistrzem Johnnym Søtrupem i dyrektorem zarządzającym miastem Otto Jespersenem omówiono perspektywy rozwoju regionu, priorytety gospodarczego rozwoju miasta oraz rolę, jaką odgrywa w tym zakresie energetyka. Miejsca pracy zapewnia sektor ropy i gazu, ale także inwestycje w odnawialne źródła energii z energetyką wiatrową na czele. Burmistrz J. Søtrup podkreślał, że Dania planuje rozbudowę na szerszą skalę farm wiatrowych na morzu, a w Esbjerg umiejscowione zostanie centrum składające turbiny wiatrowe. Rozmawiano także o obecności Polaków w regionie, sytuacji na rynku pracy oraz rozwoju ulokowanych w mieście ośrodków akademickich i badawczych. „Z ogromnym podziwem patrzę na ewolucję, jako przeszło w ostatnich dekadach miasto Esbjerg, a wraz z nim cały region – z dynamicznego ośrodka portowo-rybackiego w centrum rozwoju sektora energetyki, promującego tak zrównoważone wydobycie węglowodorów, jak i inwestycje w zieloną energetykę, która staje się nowym znakiem firmowym regionu” – podkreśliła ambasador Mościcka-Dendys.

Z kolei dyrektor Karsten Rieder podczas spotkania w Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości miasta Esbjerg wskazywał na gospodarczy i inwestycyjny potencjał południowo-wschodniej Jutlandii, akcentując także zainteresowanie intensyfikacją współpracy z polskimi podmiotami. Możliwości w tym zakresie stwarzają realizowane przez region inicjatywy wsparcia inwestorów, rozwoju nowoczesnej przedsiębiorczości (wsparcie dla start-upów) oraz współpracy eksperckiej, zwłaszcza dla inżynierów i specjalistów szeroko rozumianego sektora wydobycia węglowodorów i energetyki.

Podczas pobytu na Jutlandii ambasador Henryka Mościcka-Dendys wzięła udział także w dorocznej konferencji nt. bezpieczeństwa w działalności wydobywczej ofshore, organizowanej przez stowarzyszenie Oil&Gas Denmark.

 

Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: WIZYTA W ESBJERG – AMBASADA RP kopenhaga.msz.gov.pl

4 0 87 24 kwietnia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 24 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.