Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Video

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Ambasada Danii i Święto Konstytucji 3 maja
Posted by

Ambasada Danii i Święto Konstytucji 3 maja

Ambasada Danii wzięła udział w obchodach Święta Konstytucji 3 maja w Warszawie

Konstytucja 3 maja, uchwalona w 1791 roku, jest jedną z najstarszych konstytucji na świecie – pierwsza w Europie i druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.). W Polsce dzień 3 maja jest obchodzony jako święto państwowe i jest dniem wolnym od pracy. Ambasador Danii Ole Egberg Mikkelsen wraz z innymi członkami korpusu dyplomatycznego wziął udział w oficjalnych obchodach przed Zamkiem Królewskim w Warszawie. W czasie uroczystości prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie. Odbyła się także defilada Wojska Polskiego w towarzystwie orkiestry dętej.

Tego samego dnia rano – jeszcze przed głównymi obchodami – ambasador Danii i pracownicy ambasady uczestniczyli w 27. Biegu Konstytucji 3 Maja na zaproszenie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ze względu na późniejszą uroczystość na Placu Zamkowym drużyna biegaczy z Ambasady Danii przebiegła pięciokilometrową trasę biegu dwie godziny przed innymi uczestnikami. Dzięki uprzejmości Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA biegacze z ambasady byli eskortowani przez polskiego ultramaratończyka Jacka Będkowskiego, który należy do światowej elity w biegach na dystansie 100 km. Dziękujemy pani prezydent Warszawy, Stołecznemu Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Jackowi Będkowskiemu.

Gratulacje dla Polski i wszystkich Polaków z okazji ich święta.

Zobacz więcej na profilu Ambasady Danii na Facebooku: www.facebook.com/AmbasadaDanii

 

Źródło: Ambasada Danii w Polsce (polen.um.dk)
Fot: polen.um.dk

6 0 162 04 maja, 2017 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 4 maja, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

Przelicz waluty

Reklama

My na Twitterze

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w duńskich realiach. Gdy przybyliśmy do Danii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Dania. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Kopenhagi i całej Danii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Danii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaDania.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.